• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 2000 super HDTV de olmayan iki adet hd tp.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 2000 super HDTV de olmayan iki adet hd tp.

next 2000 super HDTV cihazım var daha önce bir kaç yerde yazdım ama kimse cevap yazmadı.öncelikle doktor ve mach1 üstadlara soruyorum ve aynı cihazı kullanan diğer arkadaşlara soruyorum.hotbirtte bütün hd olan tp lerden sinyal ve kalite alıyorum ama bunlardan alamıyorum.

MGM HD Discovery HD Europe N Sport FilmBox HD HotBird 7A 13 E 11449 H 27500 2/3 MPEG-4/HD Conax HB-7A

TVN HD HotBird 7A 13 E 11523 V 5000 7/8 MPEG-4/HD Conax HB-7A

kalitenin olmamasının sebebi nedir bilmiyorum bilen arkadaşlar lütfen cevap yazsın.en son şampiyonun hazır kanal listesinide yükledim kalite yine yüzde 10.ustalardan cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
    VU+ SOLO 2
    Popcorn Hour A-210
    TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
    UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
    DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
    NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
    DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
    NOTEBOOK:LG/

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı
    next 2000 super HDTV cihazım var daha önce bir kaç yerde yazdım ama kimse cevap yazmadı.öncelikle doktor ve mach1 üstadlara soruyorum ve aynı cihazı kullanan diğer arkadaşlara soruyorum.hotbirtte bütün hd olan tp lerden sinyal ve kalite alıyorum ama bunlardan alamıyorum.

MGM HD Discovery HD Europe N Sport FilmBox HD HotBird 7A 13 E 11449 H 27500 2/3 MPEG-4/HD Conax HB-7A

TVN HD HotBird 7A 13 E 11523 V 5000 7/8 MPEG-4/HD Conax HB-7A

kalitenin olmamasının sebebi nedir bilmiyorum bilen arkadaşlar lütfen cevap yazsın.en son şampiyonun hazır kanal listesinide yükledim kalite yine yüzde 10.ustalardan cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler.

arkadaşım bunu yap sinyallar gelir

11449 h 27500 2/3.modülasyon bölümünü 8PSK. yap. PİLOT bölümünüde.KAPALI konuma getir sinyal gelir

diger sodugun tpyide bu şekil yap

11523 v 5000 .7/8 bukadar sinyal gelir

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      arkadaşım bunu yap sinyallar gelir

11449 h 27500 2/3.modülasyon bölümünü 8PSK. yap. PİLOT bölümünüde.KAPALI konuma getir sinyal gelir

diger sodugun tpyide bu şekil yap

11523 v 5000 .7/8 bukadar sinyal gelir
      şampiyon bilgi için teşekkürler ama 11523 v 5000 .7/8 bende 7/8 seçeneği yokki nasıl ekleyebilirim.eklenebiliyorsa tabiki.
      İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
      VU+ SOLO 2
      Popcorn Hour A-210

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        şampiyon bilgi için teşekkürler ama 11523 v 5000 .7/8 bende 7/8 seçeneği yokki nasıl ekleyebilirim.eklenebiliyorsa tabiki.
        yeni bi tp eklede yap olur yani nasıl bi tp ekliyorsan öyle ekle başka türlü olmaz zaten bu tpe

Yorum yap

11523 v 5000 yap auto tarat ozaman

Yorum yap

bu şekilde yapın.

Yorum yap

yboru Nickli Üyeden Alıntı

bu şekilde yapın.
              usta senin verdiğin fotoda dvb yazıyor dvb-s2 olması gerekmiyormu.tp yi siliyorum autoda yapıyorum olmuyor.
              şampiyon usta dediğiniz gibi aynen yapıyorum yine olmuyor.hatta ilk mesajda yazdım sizin kanal listenizi bile denedim yine olmadı kanal listesi attığım zaman sizde olan kanal bendede olması gerekmiyormu ustalar lütfen cevap verin.
              İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
              VU+ SOLO 2
              Popcorn Hour A-210

Yorum yap

usta senin verdiğin fotoda dvb yazıyor dvb-s2 olması gerekmiyormu.tp yi siliyorum autoda yapıyorum olmuyor.
                şampiyon usta dediğiniz gibi aynen yapıyorum yine olmuyor.hatta ilk mesajda yazdım sizin kanal listenizi bile denedim yine olmadı kanal listesi attığım zaman sizde olan kanal bendede olması gerekmiyormu ustalar lütfen cevap verin.
                nasıl bir lnb kullanıyorsunuz? dvb-s2 ye uyumlu olmiyan lnb de bu değişikliği yaptırmıyor. bilginiz olsun.

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  nasıl bir lnb kullanıyorsunuz? dvb-s2 ye uyumlu olmiyan lnb de bu değişikliği yaptırmıyor. bilginiz olsun.
                  hotbird uydusunda bulunan diğer bütün dvb-s2 olan kanalların hepsi var bende bir sadece 1.mesajda yazdığım iki adet tp yok bende tp leri silip yeniden arama yapmama rağmen kalite yok.
                  next 2000 super HDTV kulanıpta böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş yokmu.hepinizde bu iki adet tp de kalite varmı.
                  kullandığım donanım
                  next 2000 super HDTV
                  goldmaster çanak 85 cm
                  next lnb 0.3 db
                  Rg 6 kablo 75 ohm
                  Next Diseq Switch 2.0
                  İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                  VU+ SOLO 2
                  Popcorn Hour A-210

Yorum yap

usta senin verdiğin fotoda dvb yazıyor dvb-s2 olması gerekmiyormu.?.
                    Hayır dvb-s2 olması gerekmiyor. Bazı kanallar dvb üzerinden 7/8 FEC ile MPEG-4 yayın yapıyorlar. bunları bu konumda aratıp bulduktan sonra info tuşuyla açıp bakarsan, mpeg-4 olduğunu görürsün.

Yorum yap

fault123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Hayır dvb-s2 olması gerekmiyor. Bazı kanallar dvb üzerinden 7/8 FEC ile MPEG-4 yayın yapıyorlar. bunları bu konumda aratıp bulduktan sonra info tuşuyla açıp bakarsan, mpeg-4 olduğunu görürsün.
                      ustam birde akşam sizin dediğinizi deneyeyim.
                      İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                      VU+ SOLO 2
                      Popcorn Hour A-210

Yorum yap

next 90 cm çanak aldım bağladım thor uydusunda 351 tane kanal buldu.bulunmayan hd tp ler.11421 H 25000 2/3,11434 V 25000 3/4.arkadaşlar sadece mi bende bulunmuyor bu tp ler aynı sorun sizdede varmı.eski bulunmayanlarda hala yok.
                        İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                        VU+ SOLO 2
                        Popcorn Hour A-210

Yorum yap

next 90 cm çanak aldım bağladım thor uydusunda 351 tane kanal buldu.bulunmayan hd tp ler.11421 H 25000 2/3,11434 V 25000 3/4.arkadaşlar sadece mi bende bulunmuyor bu tp ler aynı sorun sizdede varmı.eski bulunmayanlarda hala yok.
                          bu tpler 11421 H 25000 2/3,11434 V 25000 3/4. için bırak 150 liyi 2metreyle bile alamazsın tohordan

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            bu tpler 11421 H 25000 2/3,11434 V 25000 3/4. için bırak 150 liyi 2metreyle bile alamazsın tohordan
                            yani sizdede yok değilmi usta o zaman sorun cihazda değil çanak yeterli değil.90 cm ofset.netional geo wıld % 100 kalite var.peki sampiyon bilgi için teşekkürler.
                            İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                            VU+ SOLO 2
                            Popcorn Hour A-210

Yorum yap

yani sizdede yok değilmi usta o zaman sorun cihazda değil çanak yeterli değil.90 cm ofset.netional geo wıld % 100 kalite var.peki sampiyon bilgi için teşekkürler.
                              ben bile 150cm ile alamıyorum türkiyeden büyük çaplı çanak gerekiyor cihazda sorun yok yani alamaman normal

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X