Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Kanal Bulmamda yardım edebilecek olan var mı?

samazona
31-08-2007, 11:21
arkadaşlar kana bulamıyorum bana yardım eder misiniz ? Daha önce de bu konuyu ele aldım ama acil cevap lazım bana lütfen...
-----------------------------------
Mesela Yeni Asır TV ele alalım;

Frekans: 12683
Sembol: V
Bit Hızı: 2400
Fec: 3/4
---------------------------------------------
Ya Da MTV TÜRKİYE;

Frekans: 11983.5
Sembol: H
Bit Hızı: 4000
Fec: 5/6
şeklinde bilgiler veriliyor ama ben girdiğimde ya hata veriyor. ya da kanal bulmuyor benim cihazım mı bulamıyor yoksa ne yapmalıyım? Uyducuyu da çağırmadan halletmek istiyorum.

ramis
31-08-2007, 11:57
ya kardeşim boyuna konu acıyorsun her yere konu olmaz daha nasıl yardım edelim

arifkaptan
31-08-2007, 15:53
anten ayarların düzgünse teknik başka arızan yoksa frekansları iki aşağı iki yukarı tarattırarak kontrol et.

samazona
31-08-2007, 16:09
anten ayarların düzgünse teknik başka arızan yoksa frekansları iki aşağı iki yukarı tarattırarak kontrol et.

eyvallah hocam şimdi hallettim işte saolun emekleriniz için çok teşekkürlerimi sunarım saygılar... :)

M.Acar
01-09-2007, 12:44
arkadaşlar kana bulamıyorum bana yardım eder misiniz ? Daha önce de bu konuyu ele aldım ama acil cevap lazım bana lütfen...
-----------------------------------
Mesela Yeni Asır TV ele alalım;

Frekans: 12683
Sembol: V
Bit Hızı: 2400
Fec: 3/4
Ya Da MTV TÜRKİYE;

Frekans: 11983.5
Sembol: H
Bit Hızı: 4000
Fec: 5/6
şeklinde bilgiler veriliyor ama ben girdiğimde ya hata veriyor. ya da kanal bulmuyor benim cihazım mı bulamıyor yoksa ne yapmalıyım? Uyducuyu da çağırmadan halletmek istiyorum.
arkadaşım cihazında blind search varsa ordan tarat.mutlaka çıkar.son yazılımı yükletip oto tarama yapınca kendiliğinder çıkıyor okanallar.eğerki çıkmıyorsa çanak ayarlarını yaptırt sinyal zayıf gelirse taramada es geçer.saygılar

samazona
01-09-2007, 16:18
teşekkür ederim abi hallettim şimdi ama manuel olarak tarattım çanak ayarlarında bi sorun yok ama herhalde benim yeni sandığım yazılım eski yazılım çünkü tüm kanalları bulmuyor bende birkaç TP ekledim oraya oldu bitti şimdi de o otomatik güncelleme olayını halletmeye çalışıyorum. saygılar...

ramis
02-09-2007, 09:48
teşekkür ederim abi hallettim şimdi ama manuel olarak tarattım çanak ayarlarında bi sorun yok ama herhalde benim yeni sandığım yazılım eski yazılım çünkü tüm kanalları bulmuyor bende birkaç TP ekledim oraya oldu bitti şimdi de o otomatik güncelleme olayını halletmeye çalışıyorum. saygılar...basardıgına sevindim eski yazılımda olsa farketmezdi tp eklesen olurdu

samazona
02-09-2007, 11:53
basardıgına sevindim eski yazılımda olsa farketmezdi tp eklesen olurdu

işte dediğin gibi yaptım abi oldu sizlerin sayesinde. Bi de bu transponder mı ney? onu nasıl halledicem. şimdiden teşekkürler

ramis
02-09-2007, 11:57
işte dediğin gibi yaptım abi oldu sizlerin sayesinde. Bi de bu transponder mı ney? onu nasıl halledicem. şimdiden teşekkürlertp ve trasponder aynı şey sey:confused: neyi soruyorsun

samazona
02-09-2007, 14:20
tp ve trasponder aynı şey sey:confused: neyi soruyorsun

ya abi ben bir yerde arattırma yapmadan yayına yeni giren kanalları da listeye ekleme olayını okudum. O var mı ? Diye soracaktım da. Şimdiden teşekkürler. Saygılar

http://img230.imageshack.us/img230/7446/sigaraecad99ns3.jpg

ramis
02-09-2007, 14:53
ya abi ben bir yerde arattırma yapmadan yayına yeni giren kanalları da listeye ekleme olayını okudum. O var mı ? Diye soracaktım da. Şimdiden teşekkürler. Saygılar

oto arattırma yapmak lazım eger bulmassa yeni kanalları manuel girersin bulur

samazona
02-09-2007, 16:36
oto arattırma yapmak lazım eger bulmassa yeni kanalları manuel girersin bulur

Eyvallah saygıdeğer büyüğüm. Öğretmenim çok teşekkürler saygılar...

ramis
02-09-2007, 20:47
Eyvallah saygıdeğer büyüğüm. Öğretmenim çok teşekkürler saygılar...cok mütevazisin bilsen karşında kim oldugunu

samazona
03-09-2007, 13:40
cok mütevazisin bilsen karşında kim oldugunu

doğru abi ya meslek nedir? uyducu felan mısın?. saygılarımla

http://www.resimekle.gen.tr/imagehosting/images/RMS44012.jpg

ramis
08-09-2007, 15:31
doğru abi ya meslek nedir? uyducu felan mısın?. saygılarımla

http://www.resimekle.gen.tr/imagehosting/images/RMS44012.jpg
uyducu deyilim onu kabul etmem ben 40 yıldır elektronikçiyim sadeçe uyduyla olmaz bu iş ilk radyolarla başladık sonra aktif tv derken şu an uydu sonu yok bu meslegin senin anlayacagın sizler yenisiniz daha güzel yeni beyinler daha güzel uyum saglarsınız artık biz yavaş yavaş devrediyoruz sizlere kardeşim ama sizlerdende ögrenecegimiz şeyler var tabii:)

samazona
10-09-2007, 20:43
uyducu deyilim onu kabul etmem ben 40 yıldır elektronikçiyim sadeçe uyduyla olmaz bu iş ilk radyolarla başladık sonra aktif tv derken şu an uydu sonu yok bu meslegin senin anlayacagın sizler yenisiniz daha güzel yeni beyinler daha güzel uyum saglarsınız artık biz yavaş yavaş devrediyoruz sizlere kardeşim ama sizlerdende ögrenecegimiz şeyler var tabii:)

bizim ne haddimize saygıdeğer abim ben benden büyük birine birşeyler anlatmaktan utanırım. ama senden çekinmem herhalde :)

Tasarım
11-09-2007, 08:48

12731 V 03333 frekansını elle ekleyin ve NIT aramayı açık yapın olmayan tüm kanallar gelir.

Konu kapanmıştır.