Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : LÜtfen Bİrİ Bana Yardim Etsİn

samazona
30-08-2007, 20:54
selam arkadaşlar benim NEXT YE-25000CI receiver'ım var kanal traramasında kanal bulmuyor diye geçen gün nisan yazılımını attım vihaz sorunsuz çalışıyor ama yine kanal bulmuyor. mesela turksatta 150 kanal falan buluyor aynı şekilde hotbird'de aynı. hem bazı bulunan kanalların sinyalleri alınmıyor. bir de manuel taramayı nasıl yapacağım bilmiyorum key de girmek istiyorum birileri bana yardım edebilir mi acaba?

uyducubaba
30-08-2007, 21:11
kardeşim uydulardaki frekans fazlalığından olabilir kullanmadigın uyduların frekanslarını sil özellikle c bandı frakanslarını silersen daha iyi çünkü diğerleri ilerde sana lazım olabilir
sinyal meselesi çanağın iyi ayarlanmamış olmasından kaynaklanır .

samazona
31-08-2007, 09:08
nasıl olacak o iş çanak nasıl ayarlanacak taa yukarda. hatırlıyorum bize bağlamaya gelen bi adam televizyon gibi bi cihazla bağlamıştı ilk aldığımızda manyak derecede çok kanal buluyorduk sonradan böyle oldu bi de o frekans felan anlamıyorum abi tam olarak nerde onlar bu konuda bilgisizim yeni başlıyorum.

ramis
31-08-2007, 09:27
canak dönmüş olabilir veya canagın önünü engelleyen bir şey olabilir lnb den kaynaklanabilir kablodan olabilir ne diyeyim anlamıyorsan bir usta cagır derim

samazona
31-08-2007, 10:45
eyvallah sağolun ben manuel tarama olarak sadece fox'u bulabildim şimdi turksattaki tüm kanallar çalışıyor. sadece mtv ve yeni asır tv eksik hotbirdde de mtvler gidik yarısı falan var bunları nasıl bulacağım. bi sorun var
---------------------------------------------
Mesela Yeni Asır TV ele alalım;

Frekans: 12683
Sembol: V
Bit Hızı: 2400
Fec: 3/4
şeklinde bilgi veriliyor ama ben girdiğimde ya hata veriyor. ya da kanal bulmuyor benim cihazım bulamıyor ne yapmalıyım uyducuya verecek param olsa çağırır dım ama parasızım şimdilik.

samazona
02-09-2007, 16:39
Tamam arkadaşlar. Birkaç forum üyesinin de desteğiyle bu işi de halletmeyi başardım. Yardım edenlerin hepsine tek tek Teşekkür Ederim. Sizler sayesinde oluyor.

ramis
02-09-2007, 20:46
eyvallah sağolun ben manuel tarama olarak sadece fox'u bulabildim şimdi turksattaki tüm kanallar çalışıyor. sadece mtv ve yeni asır tv eksik hotbirdde de mtvler gidik yarısı falan var bunları nasıl bulacağım. bi sorun var
Mesela Yeni Asır TV ele alalım;

Frekans: 12683
Sembol: V
Bit Hızı: 2400
Fec: 3/4
şeklinde bilgi veriliyor ama ben girdiğimde ya hata veriyor. ya da kanal bulmuyor benim cihazım bulamıyor ne yapmalıyım uyducuya verecek param olsa çağırır dım ama parasızım şimdilik.tek tp girdiginde tp nin enson rakkam bir eksik veya bir fazlayaz ozaman bulur hotbork te bazı tp leri nıt aramayı acık yap tarat bulamadıklarını bulur

samazona
03-09-2007, 13:50
tek tp girdiginde tp nin enson rakkam bir eksik veya bir fazlayaz ozaman bulur hotbork te bazı tp leri nıt aramayı acık yap tarat bulamadıklarını bulur

çok teşekkürler saygıdeğer büyüğüm. allah razı olsun. saygılar...

http://www.resimekle.gen.tr/imagehosting/images/RMS44012.jpg