Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Kaon-Digix Cihazın Optimizasyonu.


serkanguzel
01-11-2005, 16:27
KAON DİGİX CİHAZA YAZILIM YÜKLENMESİ :

Diğer Kaon tabanlı cihazlarla aynı yükleme işlemlerini uygulayacağız!.. Yüklemeden önce sistem bilgisini kontrol ediyoruz. Loader 1.07 ise, sırası ile cihazımıza önce 1.12'yi devamında 5.16 loader dosyasını yüklüyoruz. Bu işlemi bundan sonraki yazılımları cihazımıza sorunsuz yüklemek için yapmalıyız. Yükleme arayüzü olarak Kup 230 EP yi "engineering mode" alarak yapabiliriz. Loader yüklemesi yaparken "engineering mode" almaya gerek yoktur. Cihazımızda orijinal yazılım bulunuyorsa yani düzenlenmiş yazılım yoksa cihaz yüklemelerinde de "engineering mode" almaya gerek yoktur.

[UP300 İLE İLGİLİ AÇIKLAMA : Yükleme arayüzünü ise bundan sonra gelecek yeni yazılımlarda kullanacağız. Netice itibariyle up300 ile *.bin dosyaları yüklenebiliyor ama yeni yazılımın dosya özellikleri, ancak up300 tarafından desteklendiği için mutlak suretle yeni yazılıma yeni yükleyicimizi kullanacağız. Eğer eski yazılıma dönmek istersek KUP serisini kullanacağız.]


KAON DİGİX CİHAZIN KANAL LİSTESİNİN YÜKLENMESİ :

Kanal listesi yüklenirken bilmemiz gerekli en önemli ayrıntı;

Cihazımızda emu yazılımı yoksa, standart editörle daha önce oluşturulmuş KAON cihazlara ait *.kdf dosyalarını yükleyebilirsiniz!..

Cihazımızda emu yazılımı varsa, digix editör ile cihazdaki listeyi *.kdf bilgisayara aktarıp saklamamız gereklidir.

Bilgisayarımızda standart editör kurulu ise; Digix editör başka birşeye ihitiyaç duyulmadan çalışabilecektir.


DİGİX CİHAZIN EMU'DAN ÇÖZMESİ İÇİN YAPACAĞIMIZ İŞLEMLER :

İçinde bulunduğumuz günlerde Cihaz emu yazılımları ile Modül yazılımları aynı anda çıkmaktadır. Bir de modüllere DEC key'leri girişi bildiğimiz gibi üç(3) haneli olup, cihaz emu key girişi işlemine göre biraz daha uğraşmayı gerektirmektedir. Bu nedenle emu yazılımlarından(cihaz veya modül) hangisi erken çıkarsa cihazımızı ona göre programlayabileceğiz.

Digix cihazımız emu'dan çözerken aynı zamanda modülünden kart okuma yönüyle istifade edebilmek için card okuyucu dosyası yüklenmesi şu an için en yararlı durumdur. Gömülü modülü;

1. Fun 6 card'la(1 adet gerekli),
2. Matrix Loader ile veya
3. Cas2+add-on'la veya
4. Cas 3 ile yükleyebiliriz.

Fun6 card'ınız varsa, card programlayıcı ile card'ı programlayıp, cihazınızdaki gömülü modüle yükleme yapabilirsiniz. Matrix loader'iniz varsa "loader.zip" arayüzünü bilgisayarınızda çalıştırabilir ve kolayca gömülü modülünüzü yükleyebilirsiniz. Cas 3 veya Cas2+add-on aparatlarınız mevcutsa stabil bir şekilde gömülü modülünüzü programlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.