• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Osmanlı Zamanından İlanlar!...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Osmanlı Zamanından İlanlar!...

OSMANLI'DAN ILANLAR

KUL KAYNAKLARI
    o Konusunda ihtisas sahibi en az iki yil deneyimli tecrübeli devsirmeciler aranmaktadir.
    o Kumpanyamiza kadin kiligina girecek çengilere ihtiyaç vardir. Ilgilenenlere önemle duyurulur.
    o Fantezileri arasinda mürekkep yalamak olan mürebbiyeler aranmaktadir.
    o Sadrazamin soluna yumurtaci basi aranmaktadir.
    o Yeniçeri ocagina yeni bir çeri aranmaktadir. Müracaat içeri.
    o Padisah kimi gözetliyor adli yarismaya katilacak cariye adaylari aranmaktadir. Müracaat Harem Daire Baskanligi.
    o Saray-i hümayun kulla iliskiler bölümünde çalisacak efendimizin gözü kulagi olacak kulla iliskicibasi aranmaktadir.
    o Padisah efendimize acil macuncubasi aranmaktadir.
    o Vaka-i vakvakiye olayini bastiracak KAZaskerler araniyor.
    o Dördüncü cariye araniyor.
    o Hudutta bulunan derelere, konuya vakif icabinda kendi kararlarini verecek kefere kilicindan korkmayan derebeyleri alinacaktir.
    o Mehter marsini adam gibi düzenleyecek ritmi düzgün düzenleyemezse kellesini teminat olarak gösterecek mehterenbasi araniyor.
    o Atim ve silahim mevcut delikanli bir sipahiyim. Boyu boyuma huyu huyuma uygun bir avrat ariyorum "At avrat silahi" tamamlayip daha okeye dönecegim
    o Börtü Böcek-i Hayvanat bahçesine aslan terbiyecisi araniyor. Müracaat Aziz Yildirim Hazretleri.
    ZAYI
    o Bizans keferesinden aldigim ganimeti kaybettim. Üzerinde padisah efendimizin hükmü bulunmamaktadir.
    KINAMA
    o Hakkimizda Katerina'yi götürdü dedikodusunu çikaranlari esefle kiniyorum.
    ILISKI KESME
    o Isyerimizde huzursuzluk çikaran Karagöz ve Hacivat adli mukallitlerin bizimle iliskisi kesilmistir. (Selimiye Insaat)
    REKLAMALAR
    o Dis mütehassislarinin tavsiyesi Zipana misvak hem macun hem firça hem de kürdan üç etkil yeni formülü ile padisah efendimizin tüm kullarina.
    o Üfürükte bahar kampanyasi. Papaz büyüsü yaptirana koca baglama bedava.
    o Ulaksel hizmetinizde tüm ulaklariniz Selahattin adli ulagimizla bir haftada teslim.
    o Kösem Sultan Agdasi. Cillop gibi bacaklarinizla kumanizi çatlatin.
    o Bu kispet her babayigide kismet olmaz. Kirkpinar kispetleri.
    o Imaj hiçbir seydir kimiz her sey. Kimiz bu kapagin altinda Enfes Pilsen.
    o Kus uçmuyor kervan geçmiyor diyorsaniz bu padisah macununu denememissinizdir. Padisah macunu tüm nalburiyelerede.
    VERILMIS SADAKAM VARMIS SIGORTASI
    o Molla Hüsrev'den aldigim cariyem bozuk çikmistir. Iade etmis bulunmaktayim. Allahtan sigortasi vardi.(Verilmis Sadakam Varmis Sigortasi) ablasini verdim kardesini aldim.
    o Sizin için umreden getirdigim kutsal toprak sabunu. Ümre Sakir.
    meydana asilacak adam araniyor.... IV.Murat
    Müracat: saray
    Yeniçeriden satilik arap ati..
    Sahibinden Az kullanilmis cariye..
    En büyük aptallık,
    Kendini akıllı sanmaktır...

güzelmiş..

Yorum yap

aslında şimdiki ilanlar böyle ola daha çok ilgi çeker
      ZAMAN ELEKTRONİK
      [email protected] [email protected]

Yorum yap