Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : next ve digitürk beraber

asped
16-03-2007, 11:26
next 2000 cx super plus cihazım var, digitürk ünde legal üyesiyim. 2 cihazımı aynı anda next 8000 xcam ile kullanabiliyordum ( çatıda 4 lü diseqt var digitürk diseqt 1 de kurulu lnb kablosu tek olarak next e geliyor lnb girişinin atındaki out ile digitürk cihazı lnb in girişleri arasına anten kablosu ile köprü kurarak ) şimdi 2000 cx super plus ile aynı yöntemi kullanarak görüntü alamıyorum ( sinyal seviyesinde azalma var deyip duruyor ) ne yapmam gerektiği hususunda bilgisi olan arkadaşlarım var mı ( tabii kartı next e takdığımda sorun yok ben ikisiini de aynı anda kullanmak istiyorum interaktif uygulamalar için )

kenan_citak
16-03-2007, 11:35
çanak ayarlarını kontrol et arkadaşım bir sorun yok çünki...

asped
16-03-2007, 19:48
hocam cevabın için teşekkürler öncelikle ,aynı kablodan diseqct 1 de digitürk ,2 de turksat, 3 de hotbird ,4 de hispasat geliyor diğer uyduları seyrediyorum sorun yok, kabloyu çıkarıp digitürk philips e bağlıyorum ok ama köprü ile seyretmek istediğimde sinyalde azalma var demeye başlıyor

hakan77
17-03-2007, 17:32
ben yalovada oturuyorum 1,50 hareketli çanak kullanıyorum akam 21ve 24 arası yayın alıyorum kırılma yapıyor 11515 ve11555 ferekanstan yayın geliyor.hava bulutsuz olunca.next2000cıs super..

Tasarım
17-03-2007, 21:46
ben yalovada oturuyorum 1,50 hareketli çanak kullanıyorum akam 21ve 24 arası yayın alıyorum kırılma yapıyor 11515 ve11555 ferekanstan yayın geliyor.hava bulutsuz olunca.next2000cıs super..

Hadi yaa 1.50 antenle 23.5 Astra'dan yayın alıyorsun haa. O kadarda sallama bence. O uydudan türkiyeden yayın alabilmek için 4 metre ve üzeri anten gerekir.

asped
20-03-2007, 14:59
next 2000 cx super plus ile başka bir receiver ı köprü ile bağlayan başka arkadaşım yok mu hiç? cihazdan bir ayar mı gerekiyor bilmediğim...

muammer
20-03-2007, 15:31
next 2000 cx super plus cihazım var, digitürk ünde legal üyesiyim. 2 cihazımı aynı anda next 8000 xcam ile kullanabiliyordum ( çatıda 4 lü diseqt var digitürk diseqt 1 de kurulu lnb kablosu tek olarak next e geliyor lnb girişinin atındaki out ile digitürk cihazı lnb in girişleri arasına anten kablosu ile köprü kurarak ) şimdi 2000 cx super plus ile aynı yöntemi kullanarak görüntü alamıyorum ( sinyal seviyesinde azalma var deyip duruyor ) ne yapmam gerektiği hususunda bilgisi olan arkadaşlarım var mı ( tabii kartı next e takdığımda sorun yok ben ikisiini de aynı anda kullanmak istiyorum interaktif uygulamalar için )

dısekın görevı hangı uydu kanalı uzerıne gelırsen algılayıp o uydu antenıne doğru cıhazdan çıkan eletrığı yonlendırıp dıyer antendeki aletrığı kesmek,sense köpru yaparak anahtarlamayı kısa devre yaptığından muhtemelen aynı anda bır cıhazdan 2 veya daha fazla lnb ye akım gidıyor,sonuç olarak, cıhazların tunerlerı hassas elamandır, dışarıya 30 mıl watlık bır akım serbes bıraktığından fazla lnb ye dağıldığın dan voltaj düşmektedır dolaısıyle sınyal sevıyende düşmesı normaldır..bence bu olayı bıraz uzun zaman denersen tunere zarar verebılırsın..

asped
21-03-2007, 15:31
yani hocam sen bu işten vazgeç diyorsun, anlamadığım nokta bu receiver ı almadan önce next 8000 x cam im vardı ( şimdi yazlıkta ) o receiver ile digitürk philips arasunda ben köprü yaparak digitürk ü seyredebiliyordum şöyle ki; next te en son kapattığım uydu eutelsat 3 olmalı, bu uydunun üstündeyken 8000 i kapatıp digitürk ü açtığımda sinyal alıp seyredebiliyordum.( senin anlattığın gibi olsa gerek) Bazen unutup hotbird üstünde falan kapattığımda sinyal zayıf uyarısı geliyordu. NEXT 2000 cx super plus ile bu işi başaramayacağım heralde ...