• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

lnb out ne işe yarıyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• lnb out ne işe yarıyor

cihazların arka bölümünde,lnb in altındaki lnb out girişi niçin konulmuş.acaba out girişinden başka bir cihaza kablo çekilirse aynı çanakla yayınlar izlenilebilirmi ,deneyen arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum...<<<<cx 2000 usb<<<<<
    Next machina 3d super

Outtan kablo takarak 2ci bir receiver kullanabilirsin ana cihaz standbye da iken tüm kanallar gider ama açıkken çakışmayan transponder gider hepsi gitmez 2ci cihaza

Yorum yap

volkan04747 Nickli Üyeden Alıntı
      cihazların arka bölümünde,lnb in altındaki lnb out girişi niçin konulmuş.acaba out girişinden başka bir cihaza kablo çekilirse aynı çanakla yayınlar izlenilebilirmi ,deneyen arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum...<<<<cx 2000 usb<<<<<
      Dediğin şey için konulmuştur başka bi cihaza cıkış yapmak için ..ama 2 si aynı anda çalışmaz deneme yanii..

Yorum yap

volkan04747 Nickli Üyeden Alıntı
        gelen hattı ayırıcıyla ikiye bölmek gibi birşeydir aynı anda çalıştırırsan farklı bandlarda çalıştıramazsın...

Yorum yap

cevaplar için teşekkürler....
          Next machina 3d super

Yorum yap

peki bu durumda diğer bir televizyonda farklı bir receiver sayesinde aynı anda ve aynı tp içinde farklı bir kanal seyredilebilirmi?

Yorum yap

bırısı H bırısı V olursa seyredemezsın..
              optıcum pırıma HD 9600- next 19500-jameson hd 2017.. 46E.42E
              .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

Örneğin cihazlardan birinde 11760H5925frekansındaki SHOWTV'yi izlerken diğerinde
                11794H5632startv seyredebilirsiniz.
                çanağın direkt bağlı olduğu cihazda izlediğiniz kanalın polarizasyonu "H" ise diğer alıcıdada polarizasyonu "H" olan tüm tp'leri izlersiniz.
                VESTEL UD9200 4K LED TV
                ARÇELİK 32" LED TV
                2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

Konu Nextle ilgili olmadığı için Receiverler Genel Sohbet bölümüne kaydırılmıştır.

Yorum yap

A.Bozoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Örneğin cihazlardan birinde 11760H5925frekansındaki SHOWTV'yi izlerken diğerinde
                    11794H5632startv seyredebilirsiniz.
                    çanağın direkt bağlı olduğu cihazda izlediğiniz kanalın polarizasyonu "H" ise diğer alıcıdada polarizasyonu "H" olan tüm tp'leri izlersiniz.
                    boyle bir şeye neden ihtiyaç duyulur ki ??? yayını izlemek zahmetli bir iş pratık olarak neye yarar kı??

Yorum yap

genelde dijitalden analog alıcıya geçmek için kullanılır.( şu anda ben Astralardaki Analogları öyle seyrediyorum )

Yorum yap

Güzel bilgiler için teşekkürler receiverden alıp dijital tv kartı ile aynı tpde bulunan kanalları izlemeyi başardım.Receiver standby iken tüm kanallar açık.
                        Şimdide elime 2 receiver geçti bakalım bu aletler ne yapacak.
                        Nicelerimiz nicelerini öğrendiler.

Yorum yap

2 dreamboxu lnb out ile birbirine bağladım cihaz standbyda iken hiçbir kanal yok.
                          Cihaz açık iken ise sadece v izleniyor ise v ler açık h izleniyor ise hler açık.
                          iki cihazı başka bağlama şansım varmı acaba çift çıkışlı lnb hariç.
                          Nicelerimiz nicelerini öğrendiler.

Yorum yap

Bunun normal oldugunu dusunuyorum,yillardir bende de aunisi oluyor.Hepsini seyretmek icin 2 cikisli LNB ile 2 ayri kablo takilmasi gerekiyor.Yani birinci cihaz ikincisini yönetiyor.

Yorum yap

hasanok86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              2 dreamboxu lnb out ile birbirine bağladım cihaz standbyda iken hiçbir kanal yok.
                              Cihaz açık iken ise sadece v izleniyor ise v ler açık h izleniyor ise hler açık.
                              iki cihazı başka bağlama şansım varmı acaba çift çıkışlı lnb hariç.
                              Hangi polarizasyon'da iseniz o yönde gelen yayınları izleyebilirsiniz ancak,bunun en sağlıklı çözümü çift çıkışlı (twin) lnb kullanmanızdır..
                              Forum Kuralları

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X