Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Uydu bulmak için hangi receiver önerirsiniz

şükrü
21-02-2007, 00:56
arkadaşlar ben canak motajı yapıyorum ayarlamayı receiver yapıyorum bazı receiverlarla ayar mümkün olmuyor bana kucuk boyutlarda sınyal göstergeli ve sınyali hızlı algılayan sinyal degerini dogru gösteren hangi receiver önerirsiniz vereceginiz bigilerden dolayı teşekkürler

dijitalci
21-02-2007, 01:06
arkadaşlar ben canak motajı yapıyorum ayarlamayı receiver yapıyorum bazı receiverlarla ayar mümkün olmuyor bana kucuk boyutlarda sınyal göstergeli ve sınyali hızlı algılayan sinyal degerini dogru gösteren hangi receiver önerirsiniz vereceginiz bigilerden dolayı teşekkürler

Arkadaşım nacizane tavsiyem eski İNF serisi NEXT PLUS bul ve istedi
ğin uyduyu içinde aktif olan bir TP yi gir ve sinyal en üst seviyede ayarla.
ben MERKEZİ SİSTEMLERİ bile öyle ayarlıyorum inan SİNYAL konusunda
hiç bir sorun yaşanmıyor. :tr:

şükrü
21-02-2007, 01:16
kasası baya buyuk biraz ufak olsun cantada surekli taşıyayım diye düşünüyorum arkadaşin biride bana yumatu nun mx cıhazını önermişti bakalım başka hangi öneriler gelecek:sagol:

dijitalci
21-02-2007, 01:47
kasası baya buyuk biraz ufak olsun cantada surekli taşıyayım diye düşünüyorum arkadaşin biride bana yumatu nun mx cıhazını önermişti bakalım başka hangi öneriler gelecek:sagol:

Sevgili arkadaşım doğrudur KASA biraz geniştir ama TUNER en baba tuner
lerdendir. tabiiki diğer arkadaşlar başka cihazlarda önereceklerdir, sen hangi
sini istiyorsan O nu tercih et. fakat başımdan geçen bir olayı yazayım !
benim biradere SİRİUS kurdum onunda cihazı YUMATU MX neyse sinyali
en üst düzeyde ayarladım ve bırakmıştım geçen gün sistemde bir arıza olmuş
tu bende benim İNF CI yı her ihtimale karşı götürmüştüm gerçi sorun başka
birşeymiş bari sinyalleri benim CİHAZDA bakayım dedim. inanki bayağı fark
lı çıktı arkadaşım benim en üst olarak ayarladığım sinyaller İNF de 70 lerde
çıktı bende bu sefer sinyalleri dahada artırdım . yani diyeceğim şu ki bireysel
kullanımda belki fark etmeyebilir ama özellikle MERKEZİ SİSTEMLERDE sorun
yaşayabilirsin. NOT: INF 22 lerde seyredebildiğim kanalı MX te malesef
sinyal yok diyordu. LÜTFEN KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN amacım kesinlikle
O yada bu MARKAYI kötülemek KESİNLİKLE DEĞİLDİR... SAYGILAR.!!!!

şükrü
21-02-2007, 01:59
ilginden dolayı teşekür ederim amacımız burda bilgilenmek bende fmb vardı genelde onu kullanıyordum cx süper plus alınca fmb yı kayıncoya verdım dek gelirse flata olan ınf almayı düşünüyorum bıraz ucuz olması dolayısıla mx yönelecektım:ayrıca bizim gibi receiverle mmontaj ayar yapan arkadaşlar bilgilenmesi acısından iyi olur başka önerisi olanlarda yazsın sagol: arkadaş

erkmenliharun
21-02-2007, 02:03
bircok uydu kurdum fakat eski uydum 2000 cı plus taki seviye performansı diger uydularda bulamadım diger uydularda seviye cok dengesiz.sana tavsiyem next plus serisi birde pusula dır kolay gelsin.

dijitalci
21-02-2007, 02:04
ilginden dolayı teşekür ederim amacımız burda bilgilenmek bende fmb vardı genelde onu kullanıyordum cx süper plus alınca fmb yı kayıncoya verdım dek gelirse flata olan ınf almayı düşünüyorum bıraz ucuz olması dolayısıla mx yönelecektım:sagol:

Sevgili arkadaşım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım fakat yinede
KARAR senin işlerinde üstün başarılar diler hayırlı geceler temenni ederim.
SAYGILAR...:byeeee:

şükrü
21-02-2007, 02:11
:sagol: varol iyi geceler

şükrü
21-02-2007, 02:18
bircok uydu kurdum fakat eski uydum 2000 cı plus taki seviye performansı diger uydularda bulamadım diger uydularda seviye cok dengesiz.sana tavsiyem next plus serisi birde pusula dır kolay gelsin.

pusulaya ihtiyac duymuyorum yön kafamda derdim en hasas ayar yapmak canagı en verimli konumda tutmak icindir:sagol:

saslar
21-02-2007, 10:54
Arkadaşım benim önerim de sharp tunerli goldmaster 4150 küçük kasa ve topfield 3300 gibi küçük kasalı makineler.(Yalnız goldmaster olursa topfield yazılımı yüklersen iyi olur çünkü ayarladığın tv siyah-beyaz ise sinyal göztergesi goldmaster yazılımında pek belirgin olmuyor.) saygılarımla

şükrü
21-02-2007, 12:25
Arkadaşım benim önerim de sharp tunerli goldmaster 4150 küçük kasa ve topfield 3300 gibi küçük kasalı makineler.(Yalnız goldmaster olursa topfield yazılımı yüklersen iyi olur çünkü ayarladığın tv siyah-beyaz ise sinyal göztergesi goldmaster yazılımında pek belirgin olmuyor.) saygılarımla

kasanın kucuk olması iyi de yanliz sinyal kalıtesi gercek degerlerı veniyor soyledigin cıhaz

saslar
21-02-2007, 17:21
Arkadaşım ben onunla ayarlıyorum ve hiç sorun yaşamadım (ortak anten santralleri dahil) saygılarımla

TransAtlantik
21-02-2007, 17:32

Bence Olimpia cihazı sizin aradığınız bir cihaz .

Uydu antenini frekans ayarlarını ararken sesli olarak ve görsel olarak sinyal alabilirsin.

:tr:

şükrü
21-02-2007, 19:18
Bence Olimpia cihazı sizin aradığınız bir cihaz .

Uydu antenini frekans ayarlarını ararken sesli olarak ve görsel olarak sinyal alabilirsin.

:tr:

olımpia yı hic görmedim araştıracagim bakalım nasıldır eger kullanıyorsan özellıklerini yazarsan sevinirim:gbr:

yahya aldoğan
04-03-2007, 23:30
arkadaşım küçük recever ı ne yapacaksın bul eski 7500dapcı plus fmb en iyi sinyalleri yakala taşırken fazla yorulacağını sanmıyorum. saygılar...

şükrü
08-03-2007, 01:13
sagolun arkadaşlar suan elimde yumatu aQ serisi cıhazı deniyorum gözüm fazla tutmadı next plus cıhazından bulursam alacagım saygılar

civannuri
08-03-2007, 02:24
Bende next2000x cıs plus cihazı var.uydu bulmak da hiç zorlanmıyorum çok güzel çalışıyor.sinyal yokken seviye 72 sabit kelite ise 10 da duruyor.ne zaman uydu sinyali üzerine geldi hemen seviye 72 den 75 e çıkıyor işte uydu bu civarlarda hemen ince ayar uydu tamam.

4041
11-03-2007, 23:34
arkadaşım uydu bulmada birçok cihaz ile çalıştım 2 yıldan beri termal olimpia ikiside aynı cihaz sadece marka değişik hem sesli ikaz hem sinyal ve kalite seviye bulma saniyenin altında çok hassas hemde ayar parametreleri çok kullanışlı pişman olmasınız

---------yunus emre elektronik----derince kocaeli :0532 4403778

şükrü
21-03-2007, 22:47
verdiginiz bilgilerden dolayı cok cok teşekkürler sagolun varolun

halil şirin
22-03-2007, 00:40
Bende next2000x cıs plus cihazı var.uydu bulmak da hiç zorlanmıyorum çok güzel çalışıyor.sinyal yokken seviye 72 sabit kelite ise 10 da duruyor.ne zaman uydu sinyali üzerine geldi hemen seviye 72 den 75 e çıkıyor işte uydu bu civarlarda hemen ince ayar uydu tamam.

evet katılıyorum sana kardeş bendede 2000xcıs plus var bayada çanak kurduk çok rahat buluyorum uyduların yönünü

ctk_hlt
22-03-2007, 11:11
her yıgıtın yogurt yegısı farklıdır dostum bende yumatu 8000 kullanıyorum baftec 15600 cı kullanıyorum bazen yani sen kendıne gore bır makına sec onunla alısmaya bak..!!!

forzanta
24-03-2007, 13:24
yaw niye kimse yön bulucu kullanmıyor..ince ayar mümkün olmuyormu yön bulucudan ?

şükrü
26-03-2007, 23:44
arkadaşlar ben şu an yu-ma-tu mx plus kullanmaya başladım cok hızlı vede güzel cıhaz ayar için

muh03
23-04-2007, 09:59
2000 tabiki -- Türksatta 11804 den ayarla ,11734 den ince ayar yap..
Hotbird ve diğer çekebilen uydularda yüksek frekanslardan ayar çek .Yani 12000 fr. ve üstü olsun. ve işlem tamam

nexx45
23-04-2007, 10:55
Arkadaşlar çok uydu cihazın,la sabit ve motorlu montaj yaptık fakat hepiniz buyrun deneyin next,tin bütün fmb plus,info plus,xinfoplus,ve son çıkan süper plus serisi bu uydu cihazları motorlu kurulumunda ve sabit kurulumunda en hızlı seri uydu cihazlarıdır uydu montajını fazla bilgisi olmasa dahi uydu,yu bulur saygılarımla

haykl
24-04-2007, 12:50
arkadaşlar en baba yön bulucu çihaz next 5000 cı hiçbir uyduda zorlanmadan buluyorsun.boyutlarıda küçük sayılır.herkeze ii çalışmalar

sosyete45
25-04-2007, 00:08
ArkadaŞlar UYDU Aramak İÇİn En İyİ Cİhaz Next 2000 Serİlerİdİr Hizli Olmasi BÜyÜk Avantaj Saygilar

cırcır77
25-04-2007, 00:16
ArkadaŞlar UYDU Aramak İÇİn En İyİ Cİhaz Next 2000 Serİlerİdİr Hizli Olmasi BÜyÜk Avantaj Saygilar
evet haklısın cok iyi bir satfinderi var :odunkes:

holland 67
22-06-2007, 08:31
uydu bulacaksan.NEXT 2000 serisinden şaşma.ben 5 senedir hem kablo arızalarına,twin tekli lnb arızalarına,switch....vs arızalarına 2000 ile gittim.beni mahçup etmedi.hatta bu sayede extradan next bile verdim.

muzo izmir
22-06-2007, 10:52
arkadaşlar uydu ayarlamak için fiatı ekonomik satloklar çıktı eskiden fiatları yüksek olduğu için çihaz kullanıyorduk ben 8 ay önce uydu fuarında sat finder 2 aldım taşıması kolay akülü boynyuna asıp ayar yapabiliyorsun çok rahat ettim sizede tavsiye ederim

şükrü
30-06-2007, 22:08
arkadaşlar uydu ayarlamak için fiatı ekonomik satloklar çıktı eskiden fiatları yüksek olduğu için çihaz kullanıyorduk ben 8 ay önce uydu fuarında sat finder 2 aldım taşıması kolay akülü boynyuna asıp ayar yapabiliyorsun çok rahat ettim sizede tavsiye ederim

haklısın arkadaş ama o cıhazında fiatı 280 ytl civarında cokucuz sayılmaz şu an mx plus kullanıyorum gayet güzel