• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

disec arızası

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• disec arızası

Arkadaşlar birkaç yıldır kullandığım disec herhalde ıslanmış ve arızlanmış. yerine yenisini aldım taktım fakat swich in 1 tanesi çalışmadı. 4 uydu bağlıyorum 1 birinde lnb bağlanınca görülen seviye bile yok. O da arızalı diye yeni bir disec aldım şimdi ilk başta iyiydi. ama yarım saat geçmeden 1 swich 2 saat sonrad da diğeri gitti. sanırım dayzek içindi bir soruna yol açıyor. ama çözemedim. Bağlantılar. lnb ler. uydudan dayzek a.b.c.d seçimi ve kablolar kontrol edildi her şey sağlam . işin içinden çıkamıyom. bu disecler neden arızalanıyor?

kablo bağlantıları önemlidir şase yapıyor olabilir şase yaptığında daizeği bozuyor
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

şase yapacak durum yok ama...

Yorum yap

cimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Arkadaşlar birkaç yıldır kullandığım disec herhalde ıslanmış ve arızlanmış. yerine yenisini aldım taktım fakat swich in 1 tanesi çalışmadı. 4 uydu bağlıyorum 1 birinde lnb bağlanınca görülen seviye bile yok. O da arızalı diye yeni bir disec aldım şimdi ilk başta iyiydi. ama yarım saat geçmeden 1 swich 2 saat sonrad da diğeri gitti. sanırım dayzek içindi bir soruna yol açıyor. ama çözemedim. Bağlantılar. lnb ler. uydudan dayzek a.b.c.d seçimi ve kablolar kontrol edildi her şey sağlam . işin içinden çıkamıyom. bu disecler neden arızalanıyor?
        Su girmiş bir switch e bağlı bütün F-konnektorların içini kontrol etmelisiniz.
        Genelde konnektor içinde plastikte kömürleşme meydana gelmiş oluyor, kablo ucunu açıp bağlantıyı tağzelemelisiniz.
        LNB lere bağlı uçları da kontrol etmekte yarar vardır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X