• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

flood koruması..?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• flood koruması..?

Arkadaşlar siteme yoğun bir şekilde saldırılıyor.Bunun için koruma modülleri falan varmı?

Yardımcı olursanız sevinirim.Servera değil direkt olarak foruma saldırılıyor ve time out oluyor,foruma girilmiyor...

Acil yardımlarınızı bekliyorum....

vBulletin açısından bu tip koruma modülü yoktur; sadece bildiğin image verification olayı denyo türünden flood saldırılarını önler.. senin foruma saldırsalar bile sonuç olarak serverin IP'sine salldırıyorlar; serverde flood koruması olması gerek; iptables - connlimit türünden modüllerin aktif olması gerekli.. bunu da serverci kişi yapabilir..

Yorum yap

Şöyle bişi buldum ama işe yararmı bilmem...

http://rapidshare.de/files/10385207/flood.rar.html

Yorum yap

Mack bunun bi etkisi olmaz sistem zaten flood tan çok belirli ıp lerin saldırılarını engelliyor txt olarak ıp listeliyorsun ve o ıp lerin saldırılarını engelliyen birşey sonuç itibariyle sen bunu vb nin kendisiylede yapabilirsin : ) yani ıp ban yeter sanırım

birde birşey sölemek istiyorum vb nin php olarak oldukça iyi bi script flood yememesi gerekiyor ki şuana kadar flood yiyen bi vb yede rastlamadım heleki son sürümleri oldukça daha iyi seviyelerde floodtan çok başka saldırılara maruz kalıyorsundur bence buna dikkat et ve şunu sölemişsin hosta değil siteye kasıyorlar die bence bunun üzerinde biraz dur çünki Vbulletin floodla kapancak bi script değil ki ben sırf deneme amaçlı localde binlerce kez deniyorum ve sonuç itibariyle siteye saldırılar hostuda etkiler sonuçta hostingine ıp üzerinden bağlanıyorsun birde hostunun flooda karşı modülleri olması gerek bi hostunla konuş derim bu konuyu

Yorum yap

Ddos galiba yediğim saldırı türü :s

Bu sistem belli ipleri değil flood gelen ipleri log.txt de listeliyo ve bir daha girişde engelliyo diye biliyorum.İçindeki log.txtde ipler var diyeceksin,o nuda arkadaşdan aldım onun engelledikleri olması lazım...

Bir anda forumda 250 kullanıcı oluyo kayıtsız ve time out oluyor forum...

Yorum yap

ddos siteye değil servera yapılır bi anda birden fazla kişi oluyor diyorsun denyo ile bu tür saldırı yapılıyor txt dosyasında ki ıp lere gelince onlara bakmadım programı indirdim buna benzer birşey bende vardı onun adına dedim ama genede aynı mantık yok eğer işimi görür diyorsan denemekte fayda var tabi

Yorum yap

işte sorun orda nasıl kurcam sisteme

Yorum yap

server kalitelisi ise sitenede birşey olmaz
                Fenerbahce GOL

Fenerbahce GoL

GoL GoL GoL Fenerbahce GOL !!

mach1 Digital [ FenerbahceLi ' Ler Sohßet Topiğimiz ]

Link Aşağıda

http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=4468

Yorum yap

Hazırlanıyor...