Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : 90 lık çanakla 3-4 uydu nasıl izlenir?

Nucleuss
20-01-2007, 21:19
Merhaba arkadaşlar,

Konulara bazen göz atıyorum da tek çanakla 3-4 uydu izlebildiğinden bahsediliyor. Bende Next 8000 xcam plus ve 90 lık çanak var ve Ankara Gölbaşındayım. Tek çanakla 3-4 uyduyu nasıl izleyebileceğim konusunda yardımcı olursanız menmun kalırım...

Tüm arkadaşlara selam ve saygılar...

Şimdiden teşekkürler

Pride
21-01-2007, 00:09
Hotbird çanağınıza takılan bir aparatla.. 3 uyduyu izleyebilirsiniz.
hotbird. eutelsatW3(digiturk) ve sirrus...

rgnt
21-01-2007, 00:52
merhaba arkadaşım....
hotbird lnb sinin çanağı karşına alırsan sağ yakın yanına bir v oluşturacak ve neredeyse uçları değecek gibi monte ederek hassas ayarla sirius u ve sol hafif uzak yanına ( 5, 6 cm. gibi) bir lnb ile de astra yı izleyebilirsin.........

saygılar.....

adlaykut
18-06-2007, 21:58
piyasada satılan parabol anten denen canaklar var semtım ist halkalı k.çekmece burdan astra için 150 cm lık uysu lazım denıyor haklılar mı uyducular yoksa bu paraboller işi çözer mi saygılar

enderemin
20-06-2007, 00:02
120 cm çanakla bende deneyeceğim bunu..
teşekkürler..

Barracuda121
20-06-2007, 11:46
merhabalar
uzman arkadaşlardan birşey öğrenmek istiyorum en azından onlar denemişlerdir.
şimdi çanak ve/veya lnb ayarı hafif bozulduğunda O uydudaki tüm transponder frekanslarının tamamı alınamıyor bildiğim kadarıyla.
bu aparat veya yöntemle tek çanakla 1 den fazla uydu seyredebilme yönteminde de bu husus varmı ?
yani bu yöntemle her üç uydunun tüm transponder frekansları alınabilişyormu?
bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

mpl
22-06-2007, 12:15
Konu içeriğine uygun olarak ilgili bölüme taşınmıştır...

mhaluksen
26-07-2007, 09:44
merhaba arkadaşım....
hotbird lnb sinin çanağı karşına alırsan sağ yakın yanına bir v oluşturacak ve neredeyse uçları değecek gibi monte ederek hassas ayarla sirius u ve sol hafif uzak yanına ( 5, 6 cm. gibi) bir lnb ile de astra yı izleyebilirsin.........

saygılar.....

arkadaşım antenin lnb lerin monteli bir resmini forma koyabilir misin?
sirüs 23 ayarladım fakatastrayı ayarlayamadım.
şimdiden teşekkürler

uyduariza
24-08-2007, 00:45
arkadaşım antenin lnb lerin monteli bir resmini forma koyabilir misin?
sirüs 23 ayarladım fakatastrayı ayarlayamadım.
şimdiden teşekkürler

selam pıasada cesıtlı aparatlar var eger bu aparatları kullanmak ıstıyorsan ayarlaması ilk baktıgında zor gelebılır ayarlayacagın uydulara baglı oncelıkle
1-hotbırt-astra eutlesat
2-hotbırt-eutlesat sırus
yanı anlayacagın 3 derece acıyla saglıklı sekılde seyredersın
parabol antene olur fakat cubuklarda engel olur bunu goz onunde al cunku en ıyı verım ofset canakta olur harket v egım acısından ayrıca buraya bıton yapmıs oldum ış resımlerını koyabılırım ama resım bısey ıfade etmez..