Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : SSK'lılar artık, SSK hizmetleri ile ilgili bilgilere 5775'ten bir kısa mesaj ile ulaş


hallederiz
03-01-2007, 00:36
SSK'lılar artık, SSK hizmetleri ile ilgili bilgilere bir kısa mesaj ile ulaşılabiliyorlar...


SSK hizmetleri cebinizde


Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) bağlı sigortalı, emekli ve hak sahipleri, cep telefonlarından 5775'e kısa mesaj atarak, SSK hizmetleri ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Uygulamadan şuanda Avea ve Turkcell aboneleri yararlanabilecekler.

SSK'nın hizmetlerinden kolaylıkla yararlanmak isteyen sigortalı, emekli ve hak sahipleri de artık gelişen teknolojinin sağladığı avantajlardan yararlanabiliyorlar. SSK'lılar cep telefonlarından 5775'e kısa mesaj göndererek; SSK hizmetleri ile ilgili ihtiyaç duydukları bilgileri anında ve kolayca edinebiliyorlar.

SSK'lılar, SSK mobil servisleri aracılığıyla ay bazında ve toplamda hizmet gün sayılarını, ay bazında SSK'ya bildirilen sigorta primine esas kazançlarını cep telefonlarına gelen kısa mesaj aracılığıyla öğrenebiliyorlar.

Aynı zamanda SSK'lılar; emekli tahsis numaraları, emekli aylıklarının bağlanıp bağlanmadığı, emekli aylığı tutarları, aylıklarını hangi bankadan alacakları gibi ihtiyaç duyabilecekleri önemli bilgilere de cep telefonlarından ulaşabiliyorlar.

SSK sunduğu hizmetleri, günümüzün en yaygın, kullanışlı ve ucuz bilgi dağıtım kanallarından biri olan cep telefonu ile destekleyerek; milyonlarca sigortalıya yönelik bilgi iletimi süreçlerini daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor.
bundan yaralanabilmek için ABONEP yaz boşluk bırak TCKİMLİKNUMARANI yaz 5775 e mesaj yolla tamamdır