Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : D600/500 Oyun Ve Java Uyg. Yük. klavuzu (oyun+duvar kağıtları..)


cımsky
30-10-2006, 20:15
daha önce yazıldımı kesin hatırlamıyorum ama bu konuda çok soru var bende olayı açılığa kavuşturayım dedim...uygulama/oyun yüklemesi gayet kolay;
1- bluetooth pc kur.
2- ekranın sağ alt köşesindeki bt simgesine sağ tıkla > quick connect > bluetooth serial port yap ve telefon ile pc yi eşleştir.(hangi com kullandığına dikkat et bu com numarası softick de kullanılacak)
3- telefonda uygulamalar>java>seçenekler>şebeke ayarları>apn=internet yap proxy=devre dışı bırak diğerlerini boş bırak.
4- softick programını çalıştır ekranın sağ alt köşesinde simgesine sağ tıkla ve settings den bluetooth/serialdan 2. maddede ki com nosunu işaretle(bende com3 ve com4).
5- bundan sonra program simgesinin üzerinden programı "activate ppp" yap bundan sonra simge üzerine mouse getirince 1 cihaz bulundu ibaresini göreceksin.
6-javauploader programını çalıştır .jar ve .jad uzantılı oyunu add yap uploader da oyun/program beklesin.(bu madde bir sonraki maddede de uygulanabilir)
7-d 600 e #*536963# kodunu gir ve serial java açılacak. Telefonun C tuşuna bas. Daha sonra #*5737425# kodunu gir.Üç şıklı bir menü çıkacak 1. şıktaki PPP UP-->seç, Çıkan ekranda 1. şıktaki bluetooth u seç.Buraya kadar hata yapmadıysanız tekrar ilk üç şıklı menüye dönecek( burada tekrar PPP UP yi seçmeyin) ve pc de görev çubuğunda bağlantı simgesi çıkacak.( Bağlantıda bir hata varsa d600 restart atıyor telaş etmeyin. 2.maddeyi ve 7.maddeyi tekrarlayın)
D 600 üç şıklı menüde beklesin. Şimdi Uploader programını çalıştır. Add' a tıkla ve oyun klasörünü seç (jar ve jad aynı klasörde olacak) ve üstte beliren dosyayı aç ve d600 de 2. şıktaki seri yüklemeyi seç.Oyunda bir uyumsuzluk yoksa yüklenecektir. İyi oyunlar....
Önemli not: Oyun yükleme işlemlerinden sonra normal wap bağlantısına dönmek için #*536961# kodunu giriniz. sorun varsa yazın yardımcı olayım...alıntı