• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tuner Lock Fail

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tuner Lock Fail

Merhaba Arkadaşlar;

Cihazım Next2000-CI plus, 614g yazılımını attıktan sonra TPS auto update yaptığımda Tuner Lock Fail diye bir yazıyla karşılaşıyorum, bu sorunu daha önce bir iki kişide dile getirmişti fakat onların sorunu 614h veya 614i yazılımlarıyla çözüldü sanırım. Ancak ben ne yaptımsa bu sorun ortadan kalkmadığı gibi daha önce izleyebildiğimiz Baby Tv, BBC Prime, CNN gibi kanallarıda seyredemiyorum. Bu sorun benim receiverım ile ilgili bir sorun mu yoksa merkezi anten kullandığımız için mi oluyor çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

tps update yaptığında açmıyorsa öyle yapabilir

Yorum yap

vertisol Nickli Üyeden Alıntı
      Merhaba Arkadaşlar;

Cihazım Next2000-CI plus, 614g yazılımını attıktan sonra TPS auto update yaptığımda Tuner Lock Fail diye bir yazıyla karşılaşıyorum, bu sorunu daha önce bir iki kişide dile getirmişti fakat onların sorunu 614h veya 614i yazılımlarıyla çözüldü sanırım. Ancak ben ne yaptımsa bu sorun ortadan kalkmadığı gibi daha önce izleyebildiğimiz Baby Tv, BBC Prime, CNN gibi kanallarıda seyredemiyorum. Bu sorun benim receiverım ile ilgili bir sorun mu yoksa merkezi anten kullandığımız için mi oluyor çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
      Tuner Lock Fail hatası sadece ya sinyaliniz zayıf ise verir, yada Tps üzerinde olmadan başka kanalların üzerinde yaparsanız verir.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Tuner Lock Fail hatası sadece ya sinyaliniz zayıf ise verir, yada Tps üzerinde olmadan başka kanalların üzerinde yaparsanız verir.
        sinyalide kontrol ettim güçlüydü ve TPS kanlları üzerindeyken yapıyorum ama olmuyor. En son aklıma gelen şey LNB'de problem olma olasılığı. acaba olabilir mi?

Yorum yap

emuyu aktif ettinizmi peki?

Yorum yap

kesinlikle sinyal seviyesinden kaynaklaniyor,bazi kanallarin seviyesi guclu olsada merkezi sistem kullanildiginda bu baglantiyi zayiflatiyor bende ayni sorunu yasadim,sinyalin en guclu oldugu ve en onemlisi sinyal cubugunda oynama olmayan kanalda dene cunku sinyal seviyesi hareketli ise bu problem oluyor,kolay gelsin.

Yorum yap

vertisol Nickli Üyeden Alıntı
              Merhaba Arkadaşlar;

Tekrar dile getireyim elinizdeki yazılım eski yeni yazılımı yani 614 İ olanını yükleyiniz sorun ortadan kalkar saygılar

Yorum yap

Arkadaşlar,bende nexrxplus2500 dapcı var.İNF 614i yazılımı yüklü olduğu halde
                tps'leri açmıyor.Günlük emu yüklemek lazımmı?
                tps auto yaptığımda "Tuner Lock Fail " yazısı çıkıyor.
                Kafam karışıyor.Ayrıca AB Sat açılıyor...

Yorum yap

10873-Ver 27500 ushuaia kanalı üzerinde bir deneyin,bendeki cihazlarda test ettim açıyor sorun yok...
                  Forum Kuralları

Yorum yap

zerdali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşlar,bende nexrxplus2500 dapcı var.İNF 614i yazılımı yüklü olduğu halde
                    tps'leri açmıyor.Günlük emu yüklemek lazımmı?
                    tps auto yaptığımda "Tuner Lock Fail " yazısı çıkıyor.
                    Kafam karışıyor.Ayrıca AB Sat açılıyor...
                    Softcam sadece absat açar günlük tps onla olmaz tps kanallarına gel ve au yaptır sinyalin varsa yapar ve o hatayı vermez...
                    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                    www.nextyazilim.com

Yorum yap

Anlaşılan bu Tuner Lock Fail için LNB'yi bi kontrol ettirmek gerekecek. Tamam onu anladım da bu Baby Tv, BBC Prime, MTV France, CNN kanalları daha önce açılyordu bu yazılımda onlarda gitti bu da LNB kaynaklı bir sorun olabilir mi?

Yorum yap

lnb osilatörü'de kaymış olabilir,lnb'nizi değiştirip bir de o şekilde deneyin...
                        Forum Kuralları

Yorum yap

yazılımdan sonra softkem attınızmı keyleri kontrol et

Yorum yap

Bende de aynı sorun oldu lnb yi değiştirdim düzeldi...
                            NEXT 2000 HD + NEXT 2000 HD E-SATA + NEXT 2000 CIS SUPER PLUS

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X