• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 8500 VACI Emu aktif etme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 8500 VACI Emu aktif etme

next 8500 VACI Emu nasıl aktif ediliyor bilen yardımcı olabilecek varmı?

birçok yerde bu konu ile ilgili hiçbir şey yok desem arkadaşım inş bilen bir arkadaşımız cevap yazar...
    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

arkadaşım menü lisans bölümüne gel kırmızı tuş + 2528 tuşla emu aktif olur

Yorum yap

eminmisin arkadaşım o diğer modeller için geçerli diye biliyorum ben denedim ama açılan bişey olmadı...
        MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

arkadaşım bide böyle dene MENÜ+LİSAN SEÇİMİ MENÜSÜNDE KIRMIZI LANG TUŞUNA BASIP EMUYU AKTİFE ALIP KAYDET.

Yorum yap

arkadaşlar diğer serilerden farklı bir menü dediğiniz gibi, olmuyor

Yorum yap

menusune tarif edermisin cihazın yazılımını kontrol ettim emu sende acık olabilir yada direk key girişi ola bi bolumu vardır cihazın yeni oldugu dogru ama yazılımı ve key kısmı 5000 6000 7000 serilerindeki gibi
              İnsan iyi yaşasa da ölür ve başkası doğar. Ve en son doğan, bu sütunu incelerken, onu dikeni hatırlasın."
              Omurtag Han (?-831)

Yorum yap

alıntıdır gino
                Super Moderator
                5000/5500/6500/7500/8500 CİHAZLARINDA ELLE KEY GİRME

1-Öncelikle cihazlarının emusunun aktif olması gerekir.Bunun için menüden lisan menüsüne gelin,lisan menüsündeyken kumandadan kırmızı tuşa basın hemen arkasından 2528 tuşlayın.

2-2528 tuşladığınızda 5000,5500 serisi cihazlarda etkin yada etkin değil seçeneği eklenir.Etkin değil yazıyorsa üstüne gelip kumanda dan ok tuşuna basın sağ üstte küçük menü açılır ordan etkin seçin ve mavi tuşla lisan menüsünden çıkın.Emunuz aktif edilmiştir.

3- 6500,7500,8500 cihazlar için burada resimli emu aktif etme anlatımı mevcut http://www.turkeyforum.com/satforum/...d.php?t=125837

4-Evet emulerimizi aktif etmeyi öğrendik şimdi key menüsüne gireceğiz.5000-5500 serisi cihazlarda menü+lisan menüsüne gelin 9999 tuşlayın.

5-6500,7500,8500 serisi cihazlarda ise menü+lisan menüsüne gelin kumandadan sarı tuşa basın key menüsü açılır.

6-Şimdi keyleri nasıl gireceğiz aslında çok basit key girmek,her paketin öncelikle şifreleme sistemine gelin kumanda dan sağ-sol tuşuyla ve her kanalın bir provider numarası vardır (mesela tps 07c000,tv cabo 4901 yada 4801 vb) ve her pakette key idleri vardır (08,09,0A,0B,0C,0D,0E,0F GİBİ) bu paketten pakete değişir kiminde 2 satır kiminde 6-7 satırdır.

7-değiştireceğimiz key idsinin üstüne gelip ok tuşuna basın ve aşağı tuşuyla key datasını üzerine gelin gireceğiniz keyi kumandadan sağ-sol tuşlarıyla numaraları yada harfleri değiştirin ok tuşuna basın diğerine geçin.Key değiştirme işlemi bu kadar basit.

8-key ekleme işide basit,eğer menüde var olan ama key idsi eksik olan mesela TPS aes keyi eksik bunun için yapmanız gereken viaccsess bölmüne gelmek,tps satırlarına gelip araya key ekle seçeneğini seçmek ve açılan pencere de
                provider=07c000,key id=21,key data= gireceğiniz aes keyi
                provider=07c000,key id=22,key data=gireceğiniz aes keyi
                AES keyleri 32 lidir bunun ilk 16 sının 21 nolu key idsine,diğer 16 sını 22 nolu key idsine girin.

9-menüde hiç olmayan bir paketin keylerini girmek içinse,önce hangi şifreleme sistemine gireceksek ona gelin,yeni key ekle seçeneğine basın.
                Provider=neyse onu yazın
                Key id=neyse onu yazın
                Key data=neyse onu yazın kaç tane satır(key id) varsa o kadar key ekle seçeneğiyle onlarıda aynı şekilde ekleyebilirisinz.

Hangi paketler hangi şifreleme sistemini kullanır bunları öğrenmek için önce şifreleme sistemlerini bir okuyun http://www.turkeyforum.com/satforum/...splay.php?f=84

Daha sonra uydulardaki çözülebilen paketleri öğrenin http://www.turkeyforum.com/satforum/...splay.php?f=85 bu işlerinizi ve anlamanızı kolaylaştırcaktır.

Aslında key dosyalarını key maker dan EDİT tuşuyla açıp içine bakarsanız her şeyi daha kolay anlarsınız.

Bu konuyu açık bırakıyorum eksikler olabilir düzeltilmesi gereken olabilir lütfen eleştirilerinizi yazın ki düzeltelim.

Konuyu genel olarak anlattım,yerli platformlara yönelik tüm mesajlarınız silinecektir.
                Lütfen yerli platformların keyleriyle ilgili hiçbir şey sorulmasın.

saygılarımla
                İnsan iyi yaşasa da ölür ve başkası doğar. Ve en son doğan, bu sütunu incelerken, onu dikeni hatırlasın."
                Omurtag Han (?-831)

Yorum yap

Arkadaşlar 8500 VACI da dediğiniz gibi olmuyor bende bu işleri yapıyorum ama nafile lisan menüsü farklı zaten

Yorum yap

taskin59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşlar 8500 VACI da dediğiniz gibi olmuyor bende bu işleri yapıyorum ama nafile lisan menüsü farklı zaten
                    Lisans menüsü içinde 2004 tuşla ve açılan pencerede EMU yu etkin yapın ve OK ye basın. Aynı menüde 2003 tuşlayarak kod düzenleme menüsünü açabilirsin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X