• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Aceminin bir kaç sorusu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Aceminin bir kaç sorusu

Genelde yeni üye olduğum forumda öğrenmek istediklerimi eski çıkmış topiklerden bakar bulamazsam sorarım.Buradan da çok istifade ettim ve ediyorum.Bişeyler öğrenince de başkalarına yardımcı olurum
    Ustalara bir kaç sorum olacaktı.
    elimde next YE-7500 FTA var. 7 kasımda çıkan son versiyonu bilgisayar ile sorunsuz olarak (buradan öğrendiklerimle) yükledim.
    Anten olarak da 45 lik tek bir antenim var ve Turksat1c ye çevrili
    Sorularım:
    1.Burada anlatılanları uyguladım ama uydudan yazılım ve data güncellemsi yapamadım.Güncelleme için tıkladığımda ilk önce "yazılım kontrol ediliyor lütfen bakleyin" diyor ve arkasından " MSG:Aktarma hatalı,daha sonra tekrar deneyin " şeklinde bir hata veriyor.Bunun sebebi antenin Hordbırd e çevrili olmayışından mıdır?
    2.Multilerle ilgili verilen güncel keyleri elle giriyorum ama hiç bir yeni kanal falan açılmıyor.Bunun içinde antenin nereye çevrili olması lazım? veya başka bir püf noktası mı var?
    3.Özellikle discovery gibi ($) işaretli belgesel kanalları nasıl izleyebilirim?
    4.Üstad Mach1 in 7500 hazır kanal listesini yükledim ama hiç bir kanal da göstermedi sebebi nedir acaba?
    Vakit ayırıp da cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.(Daha önce sorduklarımın cevabı verilmişse mesaj kirliliğinden dolayı kusura bakmayın.)
    Muhabbetle Kalın.

nikneyime Nickli Üyeden Alıntı
    Genelde yeni üye olduğum forumda öğrenmek istediklerimi eski çıkmış topiklerden bakar bulamazsam sorarım.Buradan da çok istifade ettim ve ediyorum.Bişeyler öğrenince de başkalarına yardımcı olurum
    Ustalara bir kaç sorum olacaktı.
    elimde next YE-7500 FTA var. 7 kasımda çıkan son versiyonu bilgisayar ile sorunsuz olarak (buradan öğrendiklerimle) yükledim.
    Anten olarak da 45 lik tek bir antenim var ve Turksat1c ye çevrili
    Sorularım:
    1.Burada anlatılanları uyguladım ama uydudan yazılım ve data güncellemsi yapamadım.Güncelleme için tıkladığımda ilk önce "yazılım kontrol ediliyor lütfen bakleyin" diyor ve arkasından " MSG:Aktarma hatalı,daha sonra tekrar deneyin " şeklinde bir hata veriyor.Bunun sebebi antenin Hordbırd e çevrili olmayışından mıdır?
    2.Multilerle ilgili verilen güncel keyleri elle giriyorum ama hiç bir yeni kanal falan açılmıyor.Bunun içinde antenin nereye çevrili olması lazım? veya başka bir püf noktası mı var?
    3.Özellikle discovery gibi ($) işaretli belgesel kanalları nasıl izleyebilirim?
    4.Üstad Mach1 in 7500 hazır kanal listesini yükledim ama hiç bir kanal da göstermedi sebebi nedir acaba?
    Vakit ayırıp da cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.(Daha önce sorduklarımın cevabı verilmişse mesaj kirliliğinden dolayı kusura bakmayın.)
    Muhabbetle Kalın.
    Formumuza katılımndan ve doğru bilgileri arayışından ötürü sizi tebrik ediyorum.
    İlk önce şunu belirtmeliyim ki Türkiyede yayın yapan şifreleme sistemlerine,yayınların çozülmesine,izlenmesine yönelik yazı yazmak, soru sormak formumuz kuralları gereği yasak.!
    Diğer sorularına gelince sadece 45lik tek bir antenim var demişsin.Bu anten ile yayın almakta zorlanabilirsin.90lık tavsiye edilir.
    Multivision dediğimiz kanallar TPS paketi ile yayınlanmakta olan ve HOTBIRD uydusundan gelmektedir zira sende HOTBIRDe yönelmiş bir çanak olmadığından izlemende mümkün olmayacak.
    Uydudan güncelleme yapabilmen içinde HOTBIRD uydusuna yönelmiş olan bir çanak antenin olması gerekli 12476 H 27500 Frekansından bu güncellemeyi yapabiliyorsun.
    @Mach1 in 7500için hazır kanal listesinde neler var bilemiyorum ama Turksat haricinde diğer uydulardaki kanalları izlemen olanaksız görünüyor.
    Son olarak sana tavsiyem 2 Adet bulunduğun bölge neresi bilmiyorum ama en az 90cm lik çanak edinmen olacaktır
    45lik le nereye kadar.....?
    Kolay gelsin

Yorum yap

Bir iki sorum daha olacaktı
      şimdi bi yazılım güncellemesi var.Bunu DnUpMan v5.3 ile yaptım (1.3 nov 07 2005 den 1.5 jan 2006 ya sorunsuz yükselttim) ve anladım yazılımın versiyonunu yükseltiyoruz.
      Bir de data gücellemesi var sanırım bunu da gene DnUpMan v5.3 nın alt kısmıyla yapacaz.Ama benim anlamadığım bu data güncellesi ile öncelikle neyi yükleyecez?sonra da bu data güncellemsi nedir?yani neyi güncellemiş oluyoruz?
      Son olarak da key güncellemesini de KeyMaker ile yapıyoruz Bunla da burada verilen keyy.kbn ve d+yeni.kbn dosyalarını yükledim.ama bi değişiklik göremedim bütün kanallar olduğu gibi duruyor.
      Bir de 7500 FTA için son güncel kanal listesini nerden bulabilirim.?
      Saygılar ve teşekkürler

Yorum yap

Allah Allah çok mu zor bi soru sordum acaba? Yoksa bu forumda yardımlaşmadan fazla hoşlanan kimse mi yok?

Yorum yap

arkadasim 7500 ftada otomatik ayar bolumune gel otomatik ayar yaptir receiverina zaten turksat ta belli kanallar var onlarida her halikarda ceker...sende yanlizca turksat var bundada data guncellemesi yapmana gerek yok ...uydudan guncelleme ise yanlizca hotbird uzerinden oluyor...

Yorum yap

nikneyime Nickli Üyeden Alıntı
            Allah Allah çok mu zor bi soru sordum acaba? Yoksa bu forumda yardımlaşmadan fazla hoşlanan kimse mi yok?
            yardımlaşma sınırsız burda sanırım diğer butun arkadaşlar bunun farkında ama sen 45cm lik bir çanakla çok şey istiyorsun..
            öncelikle 2 tane 90 cm çanak kur kendine sonra sorularını sorarsın...

Yorum yap

elle key nasıl girebilirim maç başladı kanal 1 göstermiyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X