• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Uydu konusunda bilmediklerim ?

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Uydu konusunda bilmediklerim ?

Öncelikle bunları sorduğum için kusuruma bakmayın ! Baştan diyorum hiç birşey bilmeyince insanın bakışları nasıl olur anlamanızı istiyorum...

Her neyse... Forumda aradım ama yeni başlayanlar gibi bir konu göremedim, böyle bir konu açılsa ve yeniler için en temel kavramlar anlatılsa iyi olur düşüncesindeyim. Belki var ama bulamadım malesef.

Sormak istediklerim ise ;

+ TPS ve AB Sat diye bazı kavramlar var, bunlar nedir ? Paket program gibi bir şeymi ?

+ Bizlere verilen SoftCam ( Key dosyaları ) Forumdaki kişiler tarafından gün gün şifreler düzenlenerekmi yapılıyor ? Bunlar şifreli kanalların şifrelerinin kırılmasınamı yarıyor ?

+
    PLUSLAR
    09: AEC5F94B1AFB4024
    19: 556604253829B423
    Bu şekilde ve bunun gibi verilen sayılar nedir ? Belliki bunlarda key, şifre yani ama, belli bir kanalın şifrelerimi ? Eğer öyleyse hangi kanal !

+ Bu yüklediğimiz SoftCam key dosyaları; yüklenince cihazın hafızasına yazılıyor, aynı dosyanın yeni sürümünü yüklediğimizde güncellenen kanalların keyleri değiştiriliyor, extra tek kanallık bir key dah verildi diyelim sadece onu yükledik mesela, bütün önceki yüklediklerimiz siliniyor son yüklediğimizmi kalıcı oluyor ? Yoksa son yüklenilen tek kanallık keyde + olarak ekleniyormu ?

Bu biraz karışık oldu ama, benimde kafam karıştı

+ Verilen tek kanal keyleri sayısal olarak verilince bunu manual girebiliyormuyuz ve nasıl ( o dökümanı bir yerde gördüm ama bulamıyorum )

+ Otomatik arama yaptırırken,
    11000 - 12000
    13000 - 14000
    .... v.s gibi değerler aralarını ara diyor. Bunlara biz karışmıyoruz dimi ? Oto ara dedikmi o uyduda ne frekans varsa arıyormu ? Yoksa onunda Transpondermi ne ona ekleme yada düzeltme yapıyormuyuz ? Kısacası Cihazı otomatik pilota bağlama olasılığımız varmı ? Transponder , yeni kanal ne varsa bulsun diye

Son olarak Yeni başlayanlar gibi bir bölüm açılsa ve bilmedikleriniz gibi bir başlık sabitlense oradan bütük bilinmeyenler sorunsa Forum kirliliğide olmaz düşüncesindeyim. Yada döküman olarak bu gibi temel kavramlarda yazılsa ( varsa özür dilerim ) daha güzel olmazmı ?

Söylediklerim sizin gibi işi bilenlere çok komikçe gelebilir ama, bunu benim gibi bilmeyende çok kişi var eminiz

İlginizden ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim !

SAYGILARIMLA...

AggReSSiVe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bunları sorduğum için kusuruma bakmayın ! Baştan diyorum hiç birşey bilmeyince insanın bakışları nasıl olur anlamanızı istiyorum...

Her neyse... Forumda aradım ama yeni başlayanlar gibi bir konu göremedim, böyle bir konu açılsa ve yeniler için en temel kavramlar anlatılsa iyi olur düşüncesindeyim. Belki var ama bulamadım malesef.

Sormak istediklerim ise ;

+ TPS ve AB Sat diye bazı kavramlar var, bunlar nedir ? Paket program gibi bir şeymi ?

+ Bizlere verilen SoftCam ( Key dosyaları ) Forumdaki kişiler tarafından gün gün şifreler düzenlenerekmi yapılıyor ? Bunlar şifreli kanalların şifrelerinin kırılmasınamı yarıyor ?

+

Bu şekilde ve bunun gibi verilen sayılar nedir ? Belliki bunlarda key, şifre yani ama, belli bir kanalın şifrelerimi ? Eğer öyleyse hangi kanal !

+ Bu yüklediğimiz SoftCam key dosyaları; yüklenince cihazın hafızasına yazılıyor, aynı dosyanın yeni sürümünü yüklediğimizde güncellenen kanalların keyleri değiştiriliyor, extra tek kanallık bir key dah verildi diyelim sadece onu yükledik mesela, bütün önceki yüklediklerimiz siliniyor son yüklediğimizmi kalıcı oluyor ? Yoksa son yüklenilen tek kanallık keyde + olarak ekleniyormu ?

Bu biraz karışık oldu ama, benimde kafam karıştı

+ Verilen tek kanal keyleri sayısal olarak verilince bunu manual girebiliyormuyuz ve nasıl ( o dökümanı bir yerde gördüm ama bulamıyorum )

+ Otomatik arama yaptırırken,
    11000 - 12000
    13000 - 14000
    .... v.s gibi değerler aralarını ara diyor. Bunlara biz karışmıyoruz dimi ? Oto ara dedikmi o uyduda ne frekans varsa arıyormu ? Yoksa onunda Transpondermi ne ona ekleme yada düzeltme yapıyormuyuz ? Kısacası Cihazı otomatik pilota bağlama olasılığımız varmı ? Transponder , yeni kanal ne varsa bulsun diye

Son olarak Yeni başlayanlar gibi bir bölüm açılsa ve bilmedikleriniz gibi bir başlık sabitlense oradan bütük bilinmeyenler sorunsa Forum kirliliğide olmaz düşüncesindeyim. Yada döküman olarak bu gibi temel kavramlarda yazılsa ( varsa özür dilerim ) daha güzel olmazmı ?

Söylediklerim sizin gibi işi bilenlere çok komikçe gelebilir ama, bunu benim gibi bilmeyende çok kişi var eminiz

İlginizden ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim !

SAYGILARIMLA...
    sevgili kardeşim bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıp bizde senin gibi herşeyi bu forumlardan ögrendik.gerçi cihazın markasını belirtmemişsin ama yinede bildigim kadarıyla yardımcı olayım soru sıralaması olarak

1-evet tps ve ab hotbird uydusundan şifreli yayın yapan 2 pakettir şu anda yeni yazılımlarla beraber izlenmektefir

2-softcam dosyaları şifreler degiştigi zaman yenisi yapılarak verilir şifreli kanalları açmak içindir.

3-verilen dosyaların içindeki sayı ve rakkamsal degerler şifreli yayınların keyleridir herbir paket için ayrı ayrı degerler vardır

4-yeni dosya atılınca eskisinin bir hükmü kalmıyor bazen elle girilmesi gereken tek şifre oldugu zaman yeniden key dosyasını atmana gerek yok cihaza key bölümünden elle yazabilirsin

5-cihaz hem otomatik arama hemde manuel kanal araması yapar

cihazın markasını belirtirsen herkes yardımcı olur ayrıca hertürlü cihaz bilgisi forumda vardır
    Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

forum içerisinde aşağı yukarı her türlü konu mevcut,öğrenmek istediğiniz şeyleri yada sormak istediğiniz sorularınızı konularına uygun alanlara yazın er veya geç mutlaka cevabını alırsınız,aksi durumda herkes konu açmaya kalkarsa forumda düzen diye birşey kalmaz herşey arapsaçına döner...
      konuyu kapatıyorum arkadaşlar...
      Forum Kuralları

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X