• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

euro d showturk ve turksat avrupa yayınları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• euro d showturk ve turksat avrupa yayınları

arkadaşlar bazı kanallarda ozellikle dikkat ettim euroshow euro d yada euro star fbtv ... bazen benım 9000ci nedense sinyal alınamıyor yada sinyal seviyesi düşük gibi nedenlerle gostermiyor ama 5 dakıka sonra kendiliğinden goruntu geliyor.bunun nedenı ne olabilir??? lnb'den olduğunu sanmıyorum çunku 8 çıkışlı ortak lnb kullanılıyor yanı sorun herkezde olması lazım ama sadece bende oluyor yeni kanal arattırması yapmak 'ta çözüm olmuyor yazılımı tekrar yuklemek çözüm sağlarmı ?? bu yazılımsal bir sorunmudur ?? yazılım en son 29/12/2006 yazılımıdır..teşekkurler :alsana: :aaa: :alalal:

@takdoğan Cihaziniza ait olan en son cıkmiş olan yazılımı yukleğiniz ve yazılım öncesi ve sonrasi mutlaka cıhazınızı komple reset cekiniz ( fabrika reseti) ayrica cıhazınıza bi önceki yazılıma aıt olan setingi kulanmayınız onun yerine tekrardan kendi isteğinize göre cihazınızi tekrardan taratınız ok duzeldiğini göreceksiniz şimdiden kolay gelsin iyi calişmalar iyi seyirler.

Yorum yap

euro d showturk ve turksat avrupa yayınları

takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      arkadaşlar bazı kanallarda ozellikle dikkat ettim euroshow euro d yada euro star fbtv ... bazen benım 9000ci nedense sinyal alınamıyor yada sinyal seviyesi düşük gibi nedenlerle gostermiyor ama 5 dakıka sonra kendiliğinden goruntu geliyor.bunun nedenı ne olabilir??? lnb'den olduğunu sanmıyorum çunku 8 çıkışlı ortak lnb kullanılıyor yanı sorun herkezde olması lazım ama sadece bende oluyor yeni kanal arattırması yapmak 'ta çözüm olmuyor yazılımı tekrar yuklemek çözüm sağlarmı ?? bu yazılımsal bir sorunmudur ?? yazılım en son 29/12/2006 yazılımıdır..teşekkurler :alsana: :aaa: :alalal:
      takdogan kardeşim cihazını bir başka dairede deneme şansın varsa dene yinede aynısını yaparsa cihazın menüsünde lnb ayarları bölümünde ver-hor bölümünün auto olmasına bak orası auto olacak eger yine aynıysa sinyal alamadıgın frekansların tp lerini sil bir rakkam aşagı veya yukarı yazarak yeniden dene yinede olmassa yeni 01-02-07 yazılımını resetli bi şekilde yükle bakalım neticeyi
      :alalal: :alalal:
      Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

alfa73 vrdiğin bilgi için teşekkurler buna bende dikkat ediyorum resetlemeyi ozellikle yedeklenmiş datayı geri yuklemeden yeni tarama yaptırıyorum tavsiyene teşekkurler.tako2000 kardeşim verdiğin bilgi akıllca ve gerçekten buna dikkat etmemiştim sağolasın dostum sanırım o kısımlarda bir karışıklık var bunuda deneyeceğim gerçi 3-4 saat sonra yeni yazılımı yukleyeceğim ama genede bunu aklımın bi kenarına yazdım sağolasın dostum

Yorum yap

alfa73 vrdiğin bilgi için teşekkurler buna bende dikkat ediyorum resetlemeyi ozellikle yedeklenmiş datayı geri yuklemeden yeni tarama yaptırıyorum tavsiyene teşekkurler.tako2000 kardeşim verdiğin bilgi akıllca ve gerçekten buna dikkat etmemiştim sağolasın dostum sanırım o kısımlarda bir karışıklık var bunuda deneyeceğim gerçi 3-4 saat sonra yeni yazılımı yukleyeceğim ama genede bunu aklımın bi kenarına yazdım sağolasın dostum
          sayın takdoğan, yenı yazılımı hala yuklemeden 1.42 nın uzerınde verılen yenı keyfıleylerle soft gam yuklemışsen bahsettığın olaylar başına gelmiş olabılır! dıkkatıne..
          optıcum pırıma HD 9600- next 19500-jameson hd 2017.. 46E.42E
          .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

tako,muammer,alfa yeni yazılımı yukledikten sonra bu tip bi sorunum kalmadı yardımlarınıza teşekkurler

Yorum yap

tako,muammer,alfa yeni yazılımı yukledikten sonra bu tip bi sorunum kalmadı yardımlarınıza teşekkurler
              sorunun çözüldüğü ıçın memnun oldum, bız bahsettığın sorunları yaşamıyorduk, saygılarımla..
              .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

kötü haber yani yazılımdada dun akşam seyrederken yaptı sanırım problem mekanık kaynaklı bunuda hazır garantisi varken servise götürmekle çözülecek.tuhaf şey sadece euro yayınlarında sinyal gidip 2-3 dakıka sonra geliyor ama normal yayınlarda bunu yapmıyor gerçekten tuhaf muhakkak mantıklı bi açıklaması vardır ama bi turlu bulamadım euro d showturk euro star fbtv ntv bjk tv gs tv gibi kanallarda yapıyor gerçekten tuhaf...bilgisi olan arkadaşlar bu mekanik bir problem olabilirmi ????

Yorum yap

kötü haber yani yazılımdada dun akşam seyrederken yaptı sanırım problem mekanık kaynaklı bunuda hazır garantisi varken servise götürmekle çözülecek.tuhaf şey sadece euro yayınlarında sinyal gidip 2-3 dakıka sonra geliyor ama normal yayınlarda bunu yapmıyor gerçekten tuhaf muhakkak mantıklı bi açıklaması vardır ama bi turlu bulamadım euro d showturk euro star fbtv ntv bjk tv gs tv gibi kanallarda yapıyor gerçekten tuhaf...bilgisi olan arkadaşlar bu mekanik bir problem olabilirmi ????
                  avrupa yayınları genellıkle vertıkal (v) uzerındedır tuner v_ h kanalında ayrı voltaj gönderıyor lnb ye şımdı aklımda yok bırıne 13-14 volt dıyerıne 18 volt lnb nın alt ve ust bandını kontrol edıyor burada benım aklıma lnb bağlantının ıçı
                  oksıtlenmiştir gibi gelıyor temızle kontrol et, ve olmazsa arkasından dayzekte hotbırdle turksatı değıştırerek dene, ondan sonra servıse gidersın,kolay gelsın..

Yorum yap

sorun sadece bende muammer diğer apartman sakınlerinde yok ayne çanağı ve aynı 8 çıkışlı lnb'yi paylaşıyoruz.sanrıım reciever kaynaklı problem ufak ufak servis yolu gorundu yardımların ve vertdiğin bilgi için sağol muammer...sayende yeni yeni şeylerde oğrenmiş oluyoruz.

Yorum yap

benim chazdada NTV türkiye yayınlarında aynı olaylar var,kalite seviyesi %58'in altına düştüğünde sinyal gelmiyor birkez yayını tuttuğu zaman kesintisiz bu transportedeki diğer yayınlarıda başka transportere geçmeden zapladığımda sorunsuz seyrediyorum.sanırım antenim tam ayarlı değil ondandır diye düşünüyordum.

Yorum yap

ben kendi sorunumu hallettim bilmeyen yada başına bu tip bi şey gelen arkaaşlarında bilgisi olsun kablo uzunluğu 20 metreyi geçen yerlerde bazen bazı yayınlarda nedense bu olabiliyormuş bir an sinyal gelmemesi yada kesik gelmesi yaşanabiliyormuş hiç bir şey yapmadım düzeldi..sizinde bilginiz olsun arkadaşlar..

Yorum yap

ben kendi sorunumu hallettim bilmeyen yada başına bu tip bi şey gelen arkaaşlarında bilgisi olsun kablo uzunluğu 20 metreyi geçen yerlerde bazen bazı yayınlarda nedense bu olabiliyormuş bir an sinyal gelmemesi yada kesik gelmesi yaşanabiliyormuş hiç bir şey yapmadım düzeldi..sizinde bilginiz olsun arkadaşlar..
                          yayınları sorunsuz izlemene sevindim takdogan kardeşim bilgi içinde teşekkürler belki bir başka arkadaşa da lazım olur
                          Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

Yorum yap

tako abi bende tamırcı yada satıcı olan arkadaşların bilgisi olsun diye açıklamıştım sevgiler yakışıklı abim ::

Yorum yap

tako abi bende tamırcı yada satıcı olan arkadaşların bilgisi olsun diye açıklamıştım sevgiler yakışıklı abim ::
                              iltifatına teşekkür ederim saygı deger kardeşim demekki daha bir şeyler var bizde sagol
                              :sagol: :sagol: :sagol: :sagol: :sagol: :sagol:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X