• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vestel ( 11AK 19 PRO ) Standby a geçiyor Üstadlar

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vestel ( 11AK 19 PRO ) Standby a geçiyor Üstadlar

Vestel 55 ekran 11ak 19 pro şasi , stnd by da Kızmızı led yanıyor . açılmaya çalışıldığında yeşil led 1 -2 sn yanıyor tekrar stand bya geçiyor. 47mf lık kondansatörü değiştirdim. sonuç aynı. Lütfen yardım edermisiniz?
    ----------------------------------------------------------------------

arkadaşım bu 506 d degiştir ve bu arızayı genelde dst yaptıgıda görülmüştür

Yorum yap

horizantıl transitorüne bak veya eht değiştir

CAHİLDEN DOSTUN OLACAĞINA
      ALİMDEN DÜŞMANIN OLSUN
      DÜRÜST OL DAİMA KAZAN

Yorum yap

arkadaşlar elimde 11ak19pro var tv standby normal ama tv açmaya çalıştığımda çat çat diye ses geliyor.açtım baktım arkadaki tüpe giden yüksek akım trafosunun oradan çatırtı geliyor.ve görüntü açılmıyor.sizce arıza trafomu arızalı yoksa tüpümü bitmiş tv'nin acil cvp yazarsanız sevinirim.kolay gelsin

Yorum yap

bilgilendirme

kopuk_027 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadaşlar elimde 11ak19pro var tv standby normal ama tv açmaya çalıştığımda çat çat diye ses geliyor.açtım baktım arkadaki tüpe giden yüksek akım trafosunun oradan çatırtı geliyor.ve görüntü açılmıyor.sizce arıza trafomu arızalı yoksa tüpümü bitmiş tv'nin acil cvp yazarsanız sevinirim.kolay gelsin
          sayın arkadaşım senin tv nin trafo delik atlama yapıyor mutlaka degiş kolay gelsin

Yorum yap

catırtı dst trafusundanmı ğeliyor dst delik ise değiştir.dst besleme voltajınıda konrrol et cihaz korumaya geciyor.

Yorum yap

kopuk_027 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              teknik bilgin yoksa bir tv tamircisine tamir ettirmen daha doğru olur
              kendine daha fazla masraf açmayasın.saygılar
              [S][/S]

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X