Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : tek çanakla çit lmb kullanma hakkında acil yardım

kanka.exciting
26-06-2006, 20:09
selam bir abim sorduda tek çanakda hem hotbird hemde turksatı izlemek mümkünmü
kurulumu fiyatı çanağı ıvırı zıvırı kurulumu tahmini olarak kaça maal olur Ankaradayım yardım ederseniz sevinirim

aliharbiye
26-06-2006, 20:42
Beyefendi böyle bir montaj söz konusu evet var ve olur ama randumanını sorarsan bence randuman sıfır çevremde böyle montaj yapan bir kaç kişi var uyducu diye geçinen yazın sinyal seviyesini kontrol edersen bile çok düşük seviyede olduğunu göreceksin hiç tavsiye etmem özellikle kışın hiç tv izleme imkanın olmaz bence ayrı ayrı çanak kursan daha mantıklı ve daha iii zira bahsettiğin 2li lnb yanii 1c ve h bird uydularını tek çanakla izlemen için sana 150cmlik çanak lazım tek kelimeyle berbat bir iş yinede karar senin

kanka.exciting
26-06-2006, 20:58
abi ben zaten kullanma taraftarı değilimde amca oğlu sordu cevap istedi ayıp olmasın o yüzeden sordum peki motorlu çanakla falan nasıl olur fiyat genelinde ne kadar tutar biliyomusun.
yardımın için teşekkürler

mpl
26-06-2006, 21:40
iki uydu arasındaki mesafe uzak kaldığından yandan alınan ikinci uydunun sinyal kalitesi merkezden alınan uydununkine göre biraz daha düşük olur,bunu gözönüne alırsanız deneyebilirsiniz...

cımsky
26-06-2006, 22:33
kurulumu fiyatı çanağı ıvırı zıvırı kurulumu tahmini olarak kaça maal olur Ankaradayım yardım ederseniz sevinirim
böyle birşey mümkün yayın kalitesi olarak cevap vermek zor olur sen yine seki sisteme dön hortbird için 90 çanak al kur yada kurdur oradan abinde seyreder çift çıkışlı elembiyle benden sana tavsiye şimdiden iyiseyirler sana

klassiz
04-08-2006, 11:47
evet olur bende 90 lık çanaklo42 sabit 13 ekadar hareketli aparatla alıyorom 13 zayıf sinyal enfazla 45 seviye setretmeme engel degil tabiki hava düzgün olunca arapsat 70 düzeyinde

sile
04-08-2006, 12:39
Buna uygun aparatlar var bunlarla deneyebilirsiniz.İstanbul karaköy de bu aparatlardan bulabilirsiniz.

dartanyan113
04-08-2006, 12:48
iki uydu arasında %80 verimle 15-20 derecede yaynı alabilirsin ama üstü için muhtemel 150 ve üstü çanak gerekir...

yani 13e hotbirdun 28e ve 2w arasını iyi bir şekilde alabilirsin

klassiz
07-08-2006, 16:09
iki uydu arasında %80 verimle 15-20 derecede yaynı alabilirsin ama üstü için muhtemel 150 ve üstü çanak gerekir...

yani 13e hotbirdun 28e ve 2w arasını iyi bir şekilde alabilirsin

evet canak önünde engel varsa bina agaç vsr aparat la cokzor önü uydu sinyalini hiç bir etki faktörüyoksa cok nazik bi ayarla 90 lıkla 4 uydu izleyebilirsin oturdugun bölge farkı olabilir

dartanyan113
07-08-2006, 16:37
Şöylede yapılabilir

42e <<<<<<< ( 26e ) >>>>>>> 10e

gibi fakat verim çok düşük olabilir yani orta lnb 26e de olmak üzere 15er derece sağa sola 2. - 3. lnb konulabilir...

90 lık belki biraz küçük gelebilir zira yaklaşık olarak bir hesap yaparsak

13e ve 7e arasında 6 derece var 90-12= 78lik çanak gibi olur ki mesafe arttıkça bu oran daha da aşağılara düşer...

klassiz arkadaşın dediği gibi konum önemli...