Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Yardım:Yağmurlu havalarda sinyal yok?

morveux
19-06-2006, 12:37
yağmurlu havalarda sinyal gidiyor bu sorun çanak ayarıyla mı yoksa lnb ayarıyla mı veya lnb seçimiyle ilgili bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi acaba

sile
19-06-2006, 21:46
Lnb nin ek yerlerini güzelce silikon çek rahat et.

mpl
20-06-2006, 13:42
yağmurlu havalarda sinyal gidiyor bu sorun çanak ayarıyla mı yoksa lnb ayarıyla mı veya lnb seçimiyle ilgili bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi acaba
çanağınızın sinyal seviyesini kontrol ettiriniz...

xpower
20-06-2006, 15:25
LNB ve Disecq bağlantıları su alıyor olabilir.bağlandılarını kontrol et ve gerekli izoleleri yaparsan sorununun hallolacağı kanısındayım.inşallah yanılmıyorumdur.saygılar.

morveux
20-06-2006, 18:34
önerilerinizi denerim ama yağmurun yağmasını beklemem lazım, yağmur şiddetliyken kesiliyor genelde hafifleyince düzeliyor izolasyondan mıdır bilmiyorum sinyal seviyesi normalde iyi uyducuya sordum yağmurda yapar normal dedi, bilmiyorum artık...

geceyolcusu
23-06-2006, 11:19
arkadasım senın sorununun cozumu hem canak hemde lnb polarıte ayarıyla ılgılı.canagını hassas bır sekılde ayarla.lnb nıde sınmyalın en yuksek oldugu yerı bulana kadar saga sola cevır en yuksek yerde bırak.canak turksatta ıse kanal 7 de % 90 ları trt lerde ve cnn de %100 u gormen lazım hotbırdde ıse multılerde bulundıgın ıle gore & 70lerın ustunde olması gerekır. bulundugun ılı hangı uydu oldugunu kaclık canak oldugunu hangı lnb ve hangı kablo kullandıgını yaz ayrıca sıstemde dıseg varmı onuda yaz

ismett
04-07-2006, 00:06
@morveux;
yağmurlu havada(bir de şiddetliyse)görüntü kaybolması normaldir.hele yağmur LNB'nin arkasından çanağa vuruyorsa yapacak bir şeyin yok maalesef.çünkü o zaman LNB önüne perde gelmiş gibi olur.