• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Görüntü boyutu uyumsuzluğu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Görüntü boyutu uyumsuzluğu

Sayın hocalarım Next 2000XCI Plus cihazım ve linkteki (http://www.arcelik.com.tr/Cultures/t...ode=7882270100) 82 Ekran Arçelik TV sahibiyim görüntü çok büyük geliyor ekrana taşıyor. menü tuşuna basınca görüntü küçülüp kanal listesi çıkınca normal tam ekran yapınca görüntü kenarlardan dışarı taşıyor örneğin Kanal D logosunun sol tarafı , TRT-2 kanalının alttan geçen bilgi barı neredeyse hiç görünmüyor.
    Yardımlarınız için teşekkürler

peki arkadaşım çatı anteni ile yada başka bir reciver ile aynı sorunu yaşıyor musun? bende de benzer durum olmuştu sorun tvden kaynaklanıyordu.

Yorum yap

receiverden gelen görüntü çözünürlüğü ile TV görüntü çözünürlüğünü birbirine uyumlu hale getirmeniz gerekir. Ancak sizin TV nin özelliklerini bilemiyorum çözünürlük ayarı yapılabiliyor ise bu söylediğimi yapabilirsiniz.. kolay gelsin

Yorum yap

görüntü taşıyor

arkadaşım bende de philips marka TV var tam ekran yapınca görüntü taşıyor. görüntünün kenar kısımları kayboluyor örneğin logonun yarısı kesiliyor ama dediğin gibi kanal listesi ekaranındaki küçük görüntüde resim boutları normal görünüyor. ben birçok kez forum sitelerinde bunu dile getirdim ayrıca next firmasına mail attım kimseden tık yok zannedersem bu next 2000 x ci plus resiver ların problemi bende önce tv kaynaklanıyor zannediyordum ama baksan sende de aynı durm söz konusu. üzgünüm kimse ilgilenmiyor. reciveri değiştirecen başka çözüm yok

Yorum yap

4/3 yap.ekran boyutunu.mektup kutusu yap.ok dır
          BİR GÜN HERKES FENERBAHCELI OLACAK

Yorum yap

Bir arkadaşımdan vestel 840 Cı , Premier Divx Dvd Player da denedim bilgisayardan görüntü aktardım onlarda normal. TV görüntü formatları 16:9 geniş ekran orjinali bu. 4:3 yapınca yanlar siyah oluyor ekranın yarısı kullanılmıyor. Letter Box Var oda görüntüyü yukarı ve aşağıya doğru merkezden büyütüyor Tv'de yayınlanan alt ve üstü siyah bantlı filmlerde işe yarıyor. Tv 50 Hz 82 Ekran 16:9 formatlı geniş ekran

Yorum yap

yaw 16:9 ekran ise normal tabi ya. tv ayarlarından düzeltiliyo...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X